Možno sa Vám zdá takýto titulok pritiahnutý za vlasy. A vlastne aj trocha je, ale podľa prieskumov odborníkov na reklamu, práve takéto nadpisy, titulky a slogany najviac pritiahnu pozornosť ľudí. Keďže teraz čítate tieto riadky, naozaj to funguje!

Titulok som však nezvolila náhodou. Polovica novembra je za nami, a či chceme alebo nie, či sa nám to páči alebo nie, obchodné domy, reklamy v televízii či rádiách nás doslova NÚTIA myslieť na Vianoce už od októbra. Prvé Vianočné stromčeky bolo možné zahliadnúť už pred dvoma týždňami, v Bratislave sa dnes začali Vianočné trhy a postupne budú metropolu Slovenska nasledovať mestá v celej krajine.  Okrem prípravy Vianočnej večere (na ktorú myslia asi len matky a manželky), sa treba poriadne pripraviť a zásobiť darčekmi. Neviem ako vy, ale ja nekupujem veľa darčekov, neutrácam na ne všetky úspory a žiadna reklama ma nepresvedčí, že jedine s ich hriankovačom a LCD televízorom  budú moje Vianoce úžasné.  Vždy sa sústredím na drobnosti, o ktorých viem, že ich práve niekto potrebuje alebo určite využije, v skratke dávam výlučne praktické darčeky a také aj očakávam. Už dávno som prišla na to, že radosť zo 168.sošky sloníka bude trvať asi tak 5 sekúnd a potom bude jeho celoživotnou úlohou hniť na poličke, poprípade lapať prach… Alebo také tie vázy s umelými a hlavne gýčovými kytičkami, ktoré potom roky rokúce „zdobia“ váš byt, lebo vyhodiť ich nemôžete, keďže vám ich darovala svokra či švagriná.

Mojím najobľúbenejším darčekom je určite oblečenie, kozmetika, CD-čká, knihy parfémy. Možno si niekto povie, že je to otrepané, ale nie je! Ten kto rád číta, VŽDY ocení novú knihu a ten, kto sa chce páčiť (čo je asi väčšina z nás)  zas nikdy nepohrdne kozmetikou a dobrým parfémom. Ďalšia stratégia je kúpiť milovanej osobe  lístky do divadla, do kina alebo permanentku! Ak viete, že chodí pravidelne do fitka, na plaváreň či do wellnes, určite ju/ho takýto darček veľmi milo prekvapí a poteší. (Verte mi, priateľ odo mňa na narodeniny dostal permanentku na plaváreň a bol celý bez seba:D)

Samozrejme, typ darčeka závisí od mnohých premenných- je to muž alebo žena? Mladý či starší? Aké má záľuby, čo ho baví? Každopádne darček poteší viac ak viete, že je darovaný z lásky, aj keď je možno trocha nepodarený.

Mne sa na Vianociach aj tak najviac páči ich atmosféra, ktorá je všade naokolo. Vyzdobené mestá, voňavé stánky, vyhrávajúce koledy a mám pocit, že každý sa snaží byť o čosi lepší a pozornejší ako inokedy.

Viem, že je ešte skoro, ale aj tak vám už teraz všetkým prajem príjemné a radostné Vianoce s minimálnym predvianočným zhonom a stresom!