Presnejšie povedané, vaše pôsobenie na facebooku bude v jednom videu. Rovnako ako predstavil facebook nový Timeline profil, bol uvedený do používania aj Timeline Movie Maker. Je to aplikácia, ktorá zoradí vaše fotografie, videá, ale aj statusy, udalosti a ďalšie informácie do chronologického videa, ktoré si môžete upraviť. Úpravy nie sú veľmi rozšírené, môžete použiť len obmedzujúce možnosti.

Ako to už býva zvykom, každá aplikácia, ktorá bude pracovať s vaším kontom na facebooku si vyžaduje povolenie. Po ňom sa púšťate do zbesilého hľadania fotografií spomedzi tých všetkých, čo máte v albumoch. Movie Maker vám ich zoradí chronologicky, ale bez výberu albumu, takže ak ich máte veľa budete mať v tom riadny neporiadok.

Editácia spočíva v odstránení nechcených vecí vo vašom videu. Tie odstránite jednoduchým kliknutím, no opäť – ak máte veľa nepoužiteľných fotografií, tak strávite  dlhú chvíľu nad ich triedením.

Video bez hudby by nebolo tou pravou prezentáciou, no obmedzené možnosti editácie sa ukazujú aj tu. Na výber máte iba 5 pesničiek rôzneho žánru. Pridanie svojej obľúbenej pesničky chýba.

Výsledné video ukážte svojim priateľom tak, že ho publikujete na svojej nástenke, avšak budú musieť povoliť prístup aplikácie aj na ich fb účet. Čo môže niekoho od sledovania aj odradiť. Napadlo vás, že ho nahráte na youtube a budete zdielať link? Nie, nemožné pre bežných používateľov. Video nemá priamu funkciu uploadu na iný videoportál – dúfajte teda len v tom, že vaši priatelia budú klikať opäť na všetko a povolia prístup všetkému, ako bolo tomu doteraz.

Ukážka videa z Timeline Movie Maker

zdroj: domyslisi.sk