Kupujete si aplikácie v Obchode Play? Nie, lebo nechcete dávať číslo platobnej karty? Čo by ste povedali, keby ste si aplikáciu nainštalovali a zaplatíte za ňu vo faktúre za telefón?

Na takúto novinku sa môžu tešiť zákazníci Orangeu od 21.9. Platiť za akýkoľvek digitálny obsah z obchodu Google Play bude oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a bezpečnejšie.

Sprostredkovať takúto formu platby má nová služba s názvom Orange platba. Úhrada zakúpeného obsahu prebehne až v mesačnej faktúre. Vyhnete sa tak zadávaniu citlivých údajov z platobnej karty. Služba je dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android.

Dostupná je pre zákazníkov Orangeu, ktorí využívajú niektorý z mesačných programov služieb a je pre nich bezplatná.

Platby budete mať pod kontrolou, pretože o každom nákupe vás upozorní SMS správa od Orangeu, ako aj mail od Google.

Najlepšie na tom je, že nemusíte nič inštalovať a tento nový nástroj sa jednoducho objaví v možnostiach platby priamo v Obchode Play pri platbe za aplikáciu.

V budúcnosti Orange plánuje pomocou tohto riešenia pripojiť aj ďalších partnerov. Sám som veľmi zvedavý, ako budem mať teraz nutkanie kúpiť si niečo v Obchode Play a podporiť tak vývojárov aplikácie, keďže je to tak jednoduché.

Mimochodom, od Orangeu je to ďalší zo série krokov, ktorým sa snaží priblížiť výhody digitálnej doby svojim zákazníkom. Spomeniem napríklad zaujímavý koncept predajní, o ktorom som sa zmienil v marci 2016.

Prvú z nich otvorili v nákupnom centre Aupark Bratislava. Takáto predajňa prinesie výrazne bohatšiu ponuku inteligentných zariadení, tzv. connected objects, ktoré si budete môcť na predajni naživo otestovať. Vyzerá to na príjemné prostredie takmer ako v Martinuse, čo poviete?

zdroj foto: so súhlasom Orange