Súčasné týždne v spojení Google nie sú len o redizajne gmailu, novom youtube či ďalších jeho služieb. Tentokrát (ne)prekvapujúco uzrela svetlo sveta aj nová beta verzia vyhľadávania tovaru na internete. Volá sa to jednoducho… Google nákupy. V podstate ide o rovnaký princíp, ako keď hľadáte tovar cez google.sk. Lenže v nákupoch vám ukáže vo výsledkoch aj cenu popis a fotografiu produktu.

Služba má originál názov Product Search a je lokalizovaná zatiaľ pre češtinu. Filtruje produkty podľa oblasti a ceny. Prípadne aj od akého konkrétneho predajcu chcete zobrazovať sortiment. Google však zatiaľ nezobrazuje, či je tovar dostupný a spôsob ako ho môžete zakúpiť. Zaujímavý údaj je o doprave (nie je to poštovné či kuriér), kde skutočne neviem, či je ta cena dôveryhodná.
Google nákupy

Na cnews.cz píšu, že ak máte obchod a chcete byť zaradený do zoznamu predajcov, môžete sa zaregistrovať na google.cz/merchants.

Vyzerá to tak, že nákupy cez Googlacky Product Search sú ešte len v plienkach. Ak sa však vyladí táto služba, môže to byť celkom veľká konkurencia vyhľadávacím a porovnávacím portálom ako je napríklad: najnakup.sk, pricemania.sk, a ďalšie