Všimli ste si tú zmenu na osobných profiloch však? Fanstránky boli nezmenené, až doteraz, kedy sa už pomaly premieňajú na Timeline. Neuškodí to práve stránkam, kde sa pracovalo s bočným panelom a ten naraz zmizol? Budú sa dať pridávať záložky (tzv page tabs) pre tvorbu nových aplikácii a funkcii fastránky? Nech to bude akokoľvek, facebook zmení všetky stránky na nový dizajn Timeline najneskôr do konca marca.

Page taby nezanikli

Dobrá správa je, že záložky nezmizli, len zmenili svoje usporiadanie. Sú pod hlavičkou (tzv. coverom) stránky. A čo je najlepšie fungujú. No zmenila sa napríklad šírka stránky, tá je teraz 810px, takže niekde môžu nastať zmeny, ktoré treba prerobiť.

Ja som si v minulosti vytvoril záložku Vitajte, ktorá sa zobrazila tým, ktorý na stránke ešte neboli (respektíve nedali like) a v stručnosti som ich tam informoval o čom celá skupina je. Ako vidíte, záložka síce ostala, aj funguje. Horšia správa však je, že sa nikde nemôžem dostať do editácie aby som ju upravil. Má šírku 510px a dodatočne to potrebujem prerobiť. Záložka sa dá editovať tak, že rozkliknete na všetky záložky a potom kliknete na požadovanú v jej pravom hornom rohu. Ale nech robím čo robím, nepustí ma to ďalej. Po kliknutí nereaguje.

Dúfam, že takéto maličkosti opraví facebook čo najskôr. Inak mne osobne sa Timeline celkom páči, chvíľu som si na to musel zvyknúť, ale som rád, že sa náhľady na fotografie, odkazy a videá zobrazujú vo väčších miniatúrach ako tomu bolo predtým. Jediné čo mi vadí, sú takéto chyby.