Ok, chápem to ako logický krok, ale mne to bude trošku „chýbať“. Určite nikomu neodporučím, nech si stiahne aplikáciu z Play-u, ale poviem tak, ako doteraz z marketu. Prečo sa ale rozhodli súdruhovia z Google-u zmeniť brand a čo všetko nájdete teraz na bývalom markete?

Pre lepšiu orientáciu zákazníkov a pre získanie ďalších sa niektoré služby zlúčili a spojili do nového pojmu Google Play. Dokonca už na adrese market.android.com nenájdete nič a presmeruje vás to na play.google.com. Prečo práve slovo Play? Pochádza to pravdepodobne z toho, že k aplikáciam z marketu sa pripojili hlavne služby na predaj hudby a filmov, kde značka Play už veľa hovorí a často je v logách mnohých hudobných programov a firiem.

Dizajn stránky ostal pôvodný ako na Markete

Rovnako tak má aj Google Play jednoduchú značku, ktorá symbolizuje spustenie prehrávania. Musím povedať, že mi je celkom sympatické toto logo, použité farby a tvar je veľmi príjemný. Inak okrem zmeny to nepocítime, pretože filmy, knihy a hudba pre Slovensko zatiaľ nie sú dostupné (aktualizované z komentáru) . Čo všetko nájdete na Obchode Play ak by sa sprístupnilo všetko aj pre nás?

  • Google Play Music – 20 000 skladieb zadarmo
  • Google Play Books – obchod s elektronickými knihami
  • Google Play Movies – množstvo filmov aj v HD
  • Google Play Apps – klasický market so 450 000 aplikáciami

Napokon ako hovorí video, všetko by sa malo týmto spojením zjednodušiť . Tak snáď sa aj pre nás zo Slovenska otvoria už čoskoro všetky možnosti nového Obchodu Play.