Trackmania Nations

Malé francúzske štúdio Nadeo si kedysi dávno povedalo že vytvoria závodnú hru. Lenže… kde vziať peniaze na licencované vozy? Aké trate vytvoríme? bude sa hra hrať a predávať ak nebude nič z obsahu oficiálne? A v tom niekomu napadlo oživiť starý koncept závodov plných skokov, lopingov a kadejakých iných šialeností.

Fungovalo to v hre Stunts, bude to aj u nás nie? Onedlho sa ukázalo že to bol zásah do čierneho. Trackmania zožala obrovský úspech. Nadeo nezaspalo na vavrínoch a pokračovalo vo vývoji, ale prišli s niečím čo ostatných prekvapilo – plná hra zadarmo! Veru tak – Trackmania Nations -> čítajte viac v článkuTo najlepšie z hier na dlhé večery – zadarmo„. Je to hra s jediným autom, zvláštnym monopostom a tými najšialenejšími traťami. Všetko okorenené svetovým šampionátom, lakovanie vozu podľa krajiny a editorom tratí. Výsledok? 8 000 000 hráčov len v Európe

Trackmania Stadium

Pár rokov na to znova úspech zopakovali, keď vyšla nová TM, prakticky zhodná s predošlým, menili sa len trate. Trochu prepracované laky áut, vylepšený Multiplayer a pod. fanúšikovia tvoria trate obrovským tempom a hra eviduje okolo 11 000 000 aktívnych hráčov. Medzičasom Nadeo prešlo pod vydavateľa Ubisoft a začala predávať Trackmaniu 2 po častiach. Prvá bola Canyon a má úspech. Ale Nadeo nezabúda na fanúšikov a prináša opäť zadarmo Trackmania Stadium.

Celkovo sú športové hry v dnešnej dobe veľmi populárne. Či už ide o extrémne, tímové alebo závodné hry. Ak radi hráte alebo sledujete najobľúbenejšie športy ako futbal, či hokej, môžete si staviť na stránkach bwin, kde nájdete viac ako 90 športov z celého sveta.

Vráťme sa ale späť k Trackmanii. Koncept sa nemení – kampaň Singleplayeru je rozdelená na 5 častí od ľahších tratí po tie skoro nezvládnuteľné. Najlepší je však samozrejme Multiplayer, masívny a nabitý zábavnosťou či už na oficiálnych serveroch alebo aj doma cez LAN či hot seat mód. Samozrejme medzi štátmi nechýba Slovensko s fakt nádherným lakovaním. Takže hor sa do závodenia a prekonávania vlastných limitov ;)

Trackmania Stadium