Nikoho neprekvapí, keď niekto povie, že hráva len online hry. Čo je ale na nich také zaujímavé a unikátne, že ich môžeme označiť za „klasiku internetu“?

DecisionLen v stručnosti spomeniem, že na hranie je potrebné pripojenie k sieti, internetový prehliadač a stiahnutý a nainštalovaný Adobe Flash Player. Väčšina hier je koncipovaná pre jednotlivcov, no nájdu sa aj výnimky. Od jednoduchých a zábavných foriem, až po tie náročnejšie a prepracovanejšie. Je veľa možností a portálov, kde si zahrať svoju obľúbenú hru. Jedno z najlepších hráčskych prostredí ponúka web Onlinovky.sk, kde na vás čakajú hry v rôznych kategóriách (akčné, brutálne, športové, hry pre dvoch, skákačky ,hry pre dievčatá…) a hlavne skvelé užívateľské možnosti.

BurritoBison

K veľmi vyhľadávaným patrí zombie tematika a hra Zombotron 2, v ktorej sa ocitáte v podzemí plnom nemŕtvych. Musíte sa pri tom prepracovať šestnástimi levelmi a na ich konci vás čaká vykúpenie. Zaujme pekná grafika a rôzne spôsoby odstraňovania nepriateľov. So zombíkmi sa máte možnosť zoznámiť aj v ďalšej, avšak podstatne odlišnej, hre Decision, kde nie ste rámcovaný len na pohyb „doprava doľava“, ale máte oveľa viac voľnosti. V meste postupne stretávate mŕtvych známych, ktorým dlžíte len jedno. Guľku. Úplne z inej kategórie je hra na štýl Yeti Sport, Burrito Bison, kde je Vašou úlohou odpáliť  býka čo najďalej z ringu, aby mohol udupať čo najviac gumových medvedíkov. Čím ďalej doletí, tým viac bodov získate. Všetky spomenuté hry majú len single player mód.

Zombotron2

Výhodou onlinoviek je nulové nebezpečenstvo z pohľadu hráča, nakoľko  antivírus sa stal neodmysliteľnou súčasťou každého počítača. Nemusíte sa preto báť narušenia súkromia alebo straty osobných údajov.

Ak ste sa k pojmu hry online ešte nedostali, je najvyšší čas to napraviť. Je to skvelé a bezpečné dobrodružstvo na každý deň.