battlefield-4-gameplay

Je tu doba, kedy zábery z videohier môžu evokovať sledovanie skutočného videa alebo filmu. Nasledujúca ukážka z hry Battlefield 4 je dôkazom nekompromisného pokroku grafických enginov a fyziky.

Posledná vývojárska konferencia Game Developers Conference (GDC) je dejiskom, kde Electronic Arts odhalilo a oficiálne predstavilo Battlefield 4.

Akčná vypaľovačka bude bežať na ako inak novej verzii enginu Frostbite 3. Vylepšená bola v ňom hlavne deštrukcia a prepracovala sa aj technológia teselácie. Väčšina noviniek sa týka hry pre jedného hráča (singelplayer), do ktorej vstupujú prvky práve z multiplayer-u. Aké?

Jednoduchými príkazmi budete môcť ovládať ostatných bojovníkov, mať plnú podporu nad získanými vozidlami, využiť viacero ciest postupu a to sa držte…prekonávať skóre vašich kamarátov v jednotlivých kapitolách – áno, integrácia sociálnych služieb je na nezastavenie a šíri sa ako mor.

Hráte za hlavného hrdinu menom Recker, do ktorého úlohy sa však dostanete najskôr na konci tohto roku a to zaujímavo súčasne na PC aj konzolách Xbox 360 a Playstation 3. Objavili sa už aj špkulácie s podporou PlayStation 4.

V nasledujúcom videu som pre vás zostrihal tie najlepšie zábery zo 17 minútového gameplayu, ktorý bol na GDC predstavený.

Battlefield 4 gameplay – best scenes