Prepracovaný materiál a vkusný jednoduchý dizajn

Nie je to novinka, že 3D sa dostalo už aj medzi notebooky. Toshiba spojila túto modernú technológiu s veľmi kvalitným hráčskym notebookom, a tak si vychutnáte najnáročnejšie hry v úžasných troch rozmeroch. Jeho parametre síce nie sú TOP na trhu, ale prihláste sa, kto by ho nechcel?

Qosmio je symbol krásneho dizajnu a výkonu

Pamätám si to akoby to bolo nedávno. Kupoval som si svoj prvý (zatiaľ aj aktuálny) notebook za vlastné peniaze, na ktoré som šetril celú strednú školu a robil každé leto. Bolo mi jasné, že chcem špičku na trhu a tak som sa rozhodoval medzi HP a Toshibou. Neskutočne krásny bol model Qosmio, no nakoniec som dal prednosť o niečo lepším parametrom HPčka DV5. Oľutoval som to už niekoľkokrát, a preto ak budem niekedy kupovať ďalší notebook, budem určite rozmýšľať nad Toshibou Qosmio.

Prepracovaný materiál a vkusný jednoduchý dizajn

Toshiba Qosmio X870

Klasicky si Qosmio zachováva nádych krásnych červených doplnkov. Z dravého dizajnu plného pretiahnutých línii prešli tentokrát skôr do elegantnejšieho a jednoduchšieho look-u. To na kráse neubralo, práve naopak – vyzerá veľmi atraktívne.

Ak ste sa niekedy stretli s takýmto notebookom viete, že nie je určený na každodenné nosenie. Hodiť si ho len tak do tašky a ísť na prednášku? To nie, veru je to skôr mašinka na stôl s tou výhodou, že ju sem tam môžete preniesť. Ak to berieme ako nevýhodu, tak výhodou bude práve na úkor veľkosti a váhy, vynikajúci displej, výkon poriadnej mašiny a ergonomická klávesnica s numerickou časťou.

Kvalitnú reprodukciu zabezpečí technológia od Harman Kardon

Nádherný displej zobrazí každý detail v úplne ostrom prevedení vďaka Full HD rozlíšeniu (1.920 x 1.080px). Kto spomínal na začiatku 3D? Ja! No ďalšia pecka k tomuto displeju, aj keď sú potrebné aktívne okuliare. Toshiba tvrdí, že zážitok z obrazu je s okuliarmi dokonalejší ako najnovšia technológia displejov, ktorá ich nepotrebuje. Veľkosť obrazovky je až 17,3 – skutočne nič na bežné nosenie.

3GB grafická karta od firmy NVIDIA vás nepustí z hry ani na chvíľočku. Plynulosť a detaily vykreslí aj v tých najnáročnejších scénach. Aby ste mali dostatok miesta pre vaše hry, uložisko má 2TB a môžete ho kombinovať s SSD.

Podsvietená klávesnica bude užitočná hlavne v nočných hodinách

Ak má tento stroj podporovať 3D musí mať samozrejme mechaniku Blue-ray.. Ostatné parametre nie sú presne špecifikované, ale na internete nájdete napríklad podporu Bluetooth 4.0, rýchle USB 3.0, a neoddeliteľnou súčasťou Qosmia sú aj reproduktory značky Harman Kardon.

Cena nebola zatiaľ uvedená ani orientačná. Viac sa dozviete, keď príde v lete 2012 na trh. Keď mi doslúži to moje HP už by mohla cena aj troška klesnúť a určite si naň spravím zálusk…

zdroj: engadget, foto: pcpro