Tretia generácia odolných mobilných telefónov s označením Samsung GALAXY Xcover si poradí s vodou aj prachom a ešte aj dobre vyzerá.

Smartfón GALAXY Xcover 3 je určený pre vyznávačov aktívneho života. Je dostatočne robustný, aby vydržal náročné outdoorové podmienky, súčasne sa však vyznačuje prepracovaným dizajnom a tenkým profilom, takže bez problémov obstojí aj počas obchodného rokovania. Vďaka špeciálnemu tlačidlu Xcover získate okamžitý prístup k obľúbeným funkciám, aj keď ste práve na svahu a máte rukavice, alebo sa rútite lesným chodníkom na bicykli.

downhill action photo
foto: Dave Trumpore, jazdec: Joey Schusler, miesto: Boulder, CO, USA

Žiadna zábava nie je zakázaná

Smartfón Samsung GALAXY Xcover 3 má stupeň krytia IP67, takže odolá prachu i vode (vydrží bez ujmy ponorenie do vody v metrovej hĺbke po dobu 30 minút). Konektory USB a slúchadiel sú chránené pred vniknutím vody a prachu do zariadenia bez toho, aby potrebovali samostatný kryt. Okrem stupňa krytia IP67 získal Xcover 3 tiež vojenský štandard MIL-STD 810G, takže bez problémov zvláda aj teplotné šoky a otrasy.

Môžete sa naň spoľahnúť

Podobne ako kvalitný švajčiarsky nôž GALAXY Xcover 3 v sebe ukrýva rad prepracovaných technológií a funkcií. Základom je batéria s kapacitou 2200 mAh, vďaka ktorej môžete nechať nabíjačku pokojne doma aj počas niekoľkodňovej turistiky. V prostredí bez elektriny sa hodí aj výkonné LED svietidlo. Smartfón podporuje najrýchlejšiu dostupnú mobilnú sieť LTE a tiež technológiu NFC, napríklad pre mobilné platby.

Rovnako ako vlajkové lode medzi smartfónmi Samsung – Galaxy S6 a S6 edge – má GALAXY Xcover 3 predinštalovanú bezpečnostnú platformu Samsung KNOX. Okrem ochrany pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami je tak smartfón dokonale zabezpečený aj proti útokom hackerov a v prípade krádeže alebo straty telefónu ho je možné vďaka Samsung KNOX vystopovať alebo na diaľku zablokovať.

Výbava pre dobrodruhov

Okrem LED svetla príde všetkým dobrodruhom iste vhod aj výškomer, kompas a GPS navigácia. Procesor Samsung GALAXY Xcover 3 je štvorjadrový s taktom 1,2 GHz. Operačná pamäť má veľkosť 1,5 GB, užívateľská pamäť ponúka kapacitu 8 GB, ktorú je možné rozšíriť až na 128 GB. V prípade smartfónu Samsung GALAXY Xcover 3 nie je jeho vysoká odolnosť rozhodne na úkor vzhľadu. Jeho displej má veľkosť 4,5 palca a hrúbku necelý 1 cm, takže sa pohodlne vojde do vrecka. Váha je len 154 g.

Po obvode aj na zadnej strane smartfónu sú drážky pre stabilnejší úchop aj v rukaviciach alebo s mokrými rukami. Okrem troch hardvérových tlačidiel na prednej strane má Xcover 3 na strane špeciálne tlačidlo, ktorým sa aktivujú obľúbené funkcie. Defaultne sú nastavené svietidlo pri krátkom stlačení a fotoaparát pri dlhšom stlačení. Rovnako je možné týmto tlačidlom fotiť jednotlivé, resp. kontinuálne snímky.

samsung-galaxy-xcover-3-test3

Samsung GALAXY Xcover 3 už je na slovenskom trhu dostupný od polovice mája za odporúčanú maloobchodnú cenu 229 € s DPH.

Technické špecifikácie Samsung Galaxy Xcover3

Displej 4.5” WVGA (480×800) TFT
Procesor Štvorjadrový 1,2 GHz
Siete LTE Cat 4 150/50 Mbps, HSPA+ 21/5,76 Mbps
Operačný systém Android 4.4 (KitKat)
Fotoaparát Zadný: 5 Mpix AF s LED bleskom, Predný: 2 Mpix
Video 1080p 30fps (Play) 720p 30fps (Recording)
Konektivita Wi-Fi 802.11 b/g/n, BT 4.0, USB 2.0, A-GPS+GLONASS, NFC (UICC)
Snímače Kompas, akcelerometer, senzor priblíženia
Pamäť 1,5 GB (RAM) + 8 GB (eMMC), microSD slot (až na 128 GB)
Rozmery, váha 132,9 x 70,1 x 9,95 mm, 154 g
Batéria 2 200 mAh

zdroj: TS Samsung, foto: inside-handy.de