Najskôr som si myslel, že to dizajnéri s touto „vychytávkou“ prehnali, ale potom som si uvedomil, že pokrok v elektronike ide míľovými krokmi. Na koncepty nie je nikdy zavčasu a tak tu máme ďalší z IT výstrelkov pre cestovateľov. Nudíte sa často vo vlaku? Nechcete počúvať cudzie rozhovory v autobuse? Potrebujete si doma pospať ale nedá sa vám?

Jung Hwan Song a Joo Young You možno našli riešenie. Rozhodne to vyzerá lepšie ako MP3 a klapky na oči z lekárne. Ide o moderne prevedený vankúš, aký si beriete so sebou na dovolenky. Čo vám ponúka elektronický vankúš na cestovanie? Je mäkký na pohodlné oddýchnutie, má v sebe zabudovanú funkciu regulácie teploty a integrovaný MP3 prehrávač.

Digitálne okuliare sú súčasťou tejto „hračky“ a môžete ich využiť ako video prehrávač, alebo ako tienidlo v prípade, že sa rozhodnete spať. Integrované bezdrôtové slúchadlá vám poskytujú komfort a spoľahlivé uspávania.

Na pomery slovenských železníc a autobusov by som vám odporúčal počúvať len hudbu a oči mať otvorené, pretože sa môže ľahko stať, že keď otvoríte oči, už najmodernejší vankúš budúcnosti mať na hlave nebudete :) Ale tým som sa nechcel nikoho dotknúť…

foto: mintgadgets.com