student-smartphones-students

Študent niekedy nevie čo skôr vybaviť, kde zháňať poznámky, a tak obvoláva svojich kamarátov a aj tých menej známych. Na to sa mu perfektne hodí telefón (podporujúci 2 sim karty) v nízkej cene a s relatívne dobrými parametrami. Samsung má pre vás dve novinky.

Keďže sme tu už nejaké novinky z výstavy MWC v Barcelone mali, neprekvapí vás, že ani tieto dve zariadenia sme zazreli práve tam, a to pri stánku spoločnosti Samsung Electronics.  Konkrétne Samsung GALAXY Young a Samsung GALAXY Fame. Obe novinky sa radia medzi cenovo dostupné prístroje s operačným systémom Android pre mladšiu generáciu používateľov mobilných telefónov, ktorí dbajú na štýl.

Postačujúci výkon na všetko

Vďaka operačnému systému Android 4.1 Jelly Bean a 1GHz procesoru majú tieto nové mobilné telefóny svižnú odozvu pri používaní a umožňujú bezproblémové prepínanie obrazoviek medzi aplikáciami, rýchle zdieľanie snímok a plynulé prechody medzi užívateľskými rozhraniami. Čo viac ako študenti potrebujeme no nie?

Oba telefóny je možné tiež ovládať pohybom. Potrasením prístroja obnovíte a aktualizujete widgety a ostatný obsah. A ak práve hovor nemôžete prijať, obrátením telefónu displejom nadol zvonenie vypnete. Toto je známe už z iných modelov a ja to celkom rád využívam.

samsung-galaxy-fame-handon

Inteligentné funkcie dopĺňa prednastavený Samsung Game Hub Lite, ktorý umožňuje jednoduchý prístup k plne optimalizovaným hrám. Pretože nie vždy, sa na prednáškach musí dávať pozor, však? S Cloud (webové úložisko) ponúka bezpečné a jednoduché možnosti synchronizácie, zálohovanie a ukladanie informácií, ako sú kontakty, záložky a SMS.

Dual SIM zaujímavý aj pre študentov

Nie len podnikatelia nosia dva telefóny, ale mnohí študenti majú „vyskladaný“ svoj paušál práve u dvoch operátorov. U jedného operátora majú napríklad 3G internet a u druhého volania na svoje obľúbené čísla. Preto sa hodí mať obe tieto karty v jednom zariadení.

S funkciou Always On nikdy nezmeškáte žiadny telefónny hovor, pretože bude presmerovaný na druhú SIM kartu. Technológia Hybrid Dual SIM vám umožní používať 3G dáta na jednej SIM karte a zároveň na druhej SIM karte prijímať hovory.

Samsung GALAXY Young

samsung-galaxy-young

Samsung GALAXY Young je na prvý pohľad kompaktný smartfón so zaoblenými tvarmi a jednoduchými čistými líniami. Okrem moderného dizajnu ponúka plne dotykový HVGA displej s veľkosťou 3,27 palca, na ktorom bude prezeranie fotografií, správ a multimediálneho obsahu jasné a prehľadné. Aplikácia Dropbox (webové úložisko) umožňuje používateľom prístup k súborom odkiaľkoľvek. Nie je teda problém fotografie a videozáznamy upravovať, nahrávať a ľahko zdieľať s priateľmi aj členmi svojej rodiny.

Samsung GALAXY Young bude k dispozícii v bielom, tmavomodrom, bordeaux a striebristom prevedení za 135 €.

Samsung GALAXY Fame

samsung-galaxy-fame

Samsung GALAXY Fame sa výbavou podobá modelu GALAXY Young. Disponuje však lepším, 5-megapixelovým fotoaparátom, NFC technológiou alebo technológiou Bluetooth 4.0, vďaka ktorej je možné ihneď zdieľať informácie s ostatnými prístrojmi vybavenými touto technológiou.

Samsung GALAXY Fame v perlovo bielom a metalicky modrom prevedení za 189 €. Oba modely sa objavia na slovenskom trhu v apríli.

Samsung TS