GPS googles
GPS googles

Hrali ste počítačové hry? Tak určite viete, čo je HUD display (Head Up Display). V prípade závodných hier je to tachometer, poradie, čas pretekov. V prípade akčných hier, je to počet nábojov, životy a funkcie, ktoré je dobré vedieť – a využiť čo najrýchlejšie. Prípadne nejaká mapa a rýchle príkazy, ktoré musíte splniť pre dokončenie mysie.

Teraz sa nato môžu tešiť nadšenci lyžovania a snowboardingu. Samozrejme využiť to môžete aj na inom mieste ako na svahu. Napríklad vedel by som si to predstaviť na motorke, či bicykli. Stále neviete o čom je reč?

Firma Zeal Optics a Recon Instruments vyvinuli špeciálne okuliare určené hlavne pre snowboardistov.

HUD display z vnútornej strany na sklo okuliarov projektuje údaje o rýchlosti, nadmorskej výške, výške skokov, stopky alebo GPS pozíciu. Každý chalan by chcel zažiť tento pocit. Stať sa postavičkou z hry a zažiť to na vlastnej koži. Možno už trochu preháňam.

Celý tento model je ešte len v plienkach ale neskôr by mali pribudnúť funkcie ako je nahrávanie videa, zobrazenie zjazdoviek, núdzové volanie a on-line zdieľanie informácií.

GPS googles
GPS googles

Viem si ale predstaviť, že ak to dofrčí do Európy, tak o slovenských zjazdovkách môžeme zatiaľ len snívať. Taktisto ako je to aj so zabudovanými GPS v autách. Nemecko stačí :) Takže ak pôjdete na dovolenku do Álp, možno využijete, ale už samotný fakt, že by som videl svoju aktuálnu rýchlosť, výšku a polohu je dôvod aby som si kúpil takúto hračku. Druhá vec je, koľko toto bude stáť – zoberme si najlacnejšie GPS a klasické okuliare = cca 100-200 EUR :) Celkom reálna cena nato, aby sme si užili  viac zábavy.

video: youtube.com