31.5 C
New York

Samsung GALAXY S4 oficiálne predstavený

Published:

Samsung Galaxy S4 first look

Ovládanie pohľadom či pohybom ruky, vylepšené funkcie fotoaparátu alebo funkcie na podporu vášho zdravia. To všetko vám ponúka nový GALAXY S 4. Novinka na prvý pohľad zaujme dokonale prepracovaným dizajnom, ktorému dominuje veľký displej s tenkým rámikom a pokročilé funkcie ovládania.

Tak sme sa dočkali. Dnes ráno o polnoci (19:00 NY Time) sa začalo predstavenie Samsung Galaxy S4, ktoré na streame Youtube sledovalo 1/2 milióna ľudí. Nová 4 generácia Galaxy smartfónov prináša mnohé technické vylepšenia a funkcie.

Samsung Galaxy S4 unpacked 2013 New York

„Všetky inovatívne funkcie telefónu GALAXY S 4 boli vyvinuté na základe skúmania potrieb používateľov z celého sveta. Po úspešnej sérii GALAXY S je tento model ďalším potvrdením inovácie inšpirovanej potrebami používateľov. Spoločnosť Samsung je odhodlaná pokračovať v inováciách vyplývajúcich z požiadaviek spotrebiteľov, ktoré sa následne pre našich zákazníkov stávajú ďalšou inšpiráciou,“ uviedol JK Shin, prezident a riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung.

Nové funkcie – ešte viac radosti

GALAXY S 4 je ako prvý na svete vybavený Full HD Super AMOLED displejom, ktorý je zárukou jedinečnej kvality zobrazenia. Displej s uhlopriečkou s veľkosťou 5 palcov ponúka 441 ppi, takže kvalita obrazu je skutočne jedinečná. Ak hľadáte niečo ešte pohodlnejšiu prácu, skúste 5,5 palcový displej v Samsung Galaxy Note II.

S4 váži len 130 g a je hrubý 7,9 mm. Je vybavený aj novým Gorilla Glass 3* od spoločnosti Corning takže pri vašich životných dobrodružstvách, ktoré budete na cestách prežívať, budete mať vždy po ruke spoločníka s dlhou výdržou.

Samsung Galaxy S4 čierny black

S funkciou Dual Camera môžete v jeden okamih používať prednú a zadnú kameru. Pri fotení majú používatelia na výber z celého radu efektov, ktoré umožňujú prirodzené prelínanie dvoch fotografií a tiež úpravu veľkosti menšieho obrazu vloženého do väčšieho. Okrem toho môžete s funkciou Dual Video robiť a prijímať skupinové videohovory. Tieto a ďalšie ukážky boli zobrazené aj na predstavovanom ceremoniále, ale miestami to pôsobilo pre mňa veľmi zdĺhavo a teatrálne. Poďme sa preto pozrieť, na ďalšie jeho prednosti.

Rozlíšenie zadnej kamery je 13 Mpix. Fotoaparáty v smartfónoch od Samsungu sú výnimočne dobré, a preto predpokladám, že aj v tomto prípade to bude pecka!

SG S4 ďalej ponúka 12 jedinečných režimov snímania vrátane režimu Drama Shot, ktorý umožňuje vytvoriť jeden kontinuálny časozberný záznam, alebo režimu Sound & Shot, ktorý jedinečným spôsobom spoločne s fotografiou ukladá aj zvuky a hlasy, ktoré daný okamih sprevádzali. Jedinečné okamihy sú tak zachytené čo najvernejšie a presne tak, ako sa stali.

Samsung Galaxy S4 v porovnaní s iPhone
Samsung Galaxy S4 v porovnaní s iPhone 5

Nová je tiež funkcia Story Album, ktorá umožňuje jedinečné okamihy automaticky ukladať do fotoalbumu. Fotografie sú na prístroji automaticky organizované do fotografického albumu podľa času, miesta alebo konkrétnej udalosti. Tieto albumy je možné objednať a dodať vytlačené vďaka partnerstvu so službou Blurb.

Všetko na dosah

S veľmi zaujímavou fičúrkou Group Play môžu používatelia zdieľať hudbu, fotografie, dokumenty a hry s ostatnými bez toho, aby k tomu potrebovali Wi-Fi alebo mobilný signál. Táto inovatívna funkcia umožňuje priame spojenie s ostatnými a okamžité zdieľanie, prehrávanie alebo spoluvytváranie obsahu. Funkcia Music Share používateľom umožňuje prehrávať rovnakú skladbu na niekoľkých mobilných telefónoch a spoločne tak vytvárať skvelú party atmosféru.

Na cestách mnohí ocenia funkciu S Translator, ktorá ponúka okamžitý preklad aplikácií, vrátane e-mailov, SMS správ a chatov. Telefón dokáže prekladať ako hovorený, tak aj písaný text. Výsledný preklad môže byť opäť buď písaný, alebo hovorený. Na tejto scénke som sa najviac pobavil, potom už ma zmohla únava a keďže nič zaujímavé už konferencia nepriniesla, išiel som spať. Samsung Galaxy S4 ale ešte pokračoval ďalej….

Samsung Ggalaxy S4 detail

Podporuje technológie HSPA +42 Mbps a 4G LTE, čo znamená, že bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, sa môžete spoľahnúť na dokonalú konektivitu. Predovšetkým verzia LTE podporuje až 6 rôznych pásiem, vďaka čomu prístroj funguje vo väčšine oblastí pokrytia LTE a umožňuje aj globálny LTE roaming.

Nové aj ovládanie

V dnešnom svete všetci hľadáme šikovné veci, ktoré nám uľahčia život a zbavia nás stresu. GALAXY S 4 uľahčuje vďaka inovatívnym funkciám všetko, čo robíte. Rozpozná vašu tvár, hlas a pohyby, takže už nepotrebujete k aktivácii displeja dotyky prstov.

Funkcia Samsung Smart Pause umožňuje ovládať displej pohľadom. Napríklad, keď sledujete nejaké video a pozriete sa inde, tak sa záznam automaticky zastaví. Spustí sa opäť vo chvíli, keď sa pohľadom vrátite späť na obrazovku. Na túto vlastnosť telefónu nadväzuje funkcia Samsung Smart Scroll, vďaka ktorej môžete prechádzať prehliadač alebo emaily hore a dole bez dotyku obrazovky. Telefón rozpozná vašu tvár sledujúcu displej a zároveň vníma pohyb vášho zápästia a podľa toho posúva stránky nahor alebo nadol. Neskutočné však?!!!!

Nabitý funkciami

Funkcia Air View slúži na zobrazenie náhľadu emailových správ, úloh z aplikácie S Planner, obrázkov alebo videí na displeji jednoduchým priblížením prsta. Ak sa rozhodnete, že chcete telefón ovládať pohybom ruky, pomôže vám k tomu funkcia Air Gesture. Môžete tak meniť hudobnú skladbu, pohybovať sa po internetových stránkach, alebo prijímať hovory bez toho, aby ste sa museli dotýkať displeja.

Samsung Galaxy S4 white

Pre vodiča je pripravená funkcia S-Voice Drive, prostredníctvom ktorej môžete hlasom aktivovať príkazy. Hneď, ako sa telefón prepojí cez Bluetooth so systémom v automobile, automaticky sa zapne do jazdného režimu, ktorý sa stará o prevod textu na reč, takže môžete ľahko a bezpečne kontrolovať správy bez nutnosti pozerať sa na obrazovku telefónu.

Samsung Optical Reader automaticky rozpoznáva text, vizitku alebo informácie v QR kóde a poskytuje užitočné funkcie, ako je preklad, hovor, textová správa a vyhľadávanie.

Doma sa vďaka funkcii Samsung WatchOn telefón GALAXY S 4 zmení na infračervený diaľkový ovládač vášho systému domácej zábavy – televízora, set-top boxu, prehrávača DVD a dokonca aj klimatizácie. Okrem toho si môžete na základe podrobných informácií získaných z elektronického programového sprievodcu (EPG) užívať rôznorodý obsah vrátane živého televízneho vysielania, káblovej televízie a videa na vyžiadanie. Samsung nenecháva domácich divákov rozhodne na vedľajšej koľaji než používateľov smarftónov. Svedčí i tom aj fakt, že práve v tomto období spúšťa službu TV Discovery.

Súkromný doktor stále na blízku

Absolútnou novinkou, ktorú v sebe GALAXY S 4 skrýva, je program S Health. Kombinácia snímačov zabudovaných do prístroja systematicky monitoruje vaše zdravie, okolie a pod., čím pomáha zlepšovať kvalitu vášho života. Používatelia si môžu jednoducho kontrolovať svoj zdravotný stav a pomocou záznamov o stravovaní, cvičení a monitorovaní spánku zostanú v kondícii a zdraví. Niektoré funkcie však vyžadujú ďalšie príslušenstvo. Ale v konečnom dôsledku bude už o vás smartfón vedieť všetko :) Je len na vás, či mu to dovolíte.

Samsung-Galaxy-S4-white-detail

Ďalšou funkciou, ktorá chráni vašu telesnú a duševnú pohodu je Samsung Adapt Display. Tá ponúka optimálne zobrazenie prispôsobené každej aplikácii a funkcia Samsung Adapt Sound zaisťuje optimálnu úroveň a typ zvuku prispôsobeného každému používateľovi.

Technické parametre Samsung Galaxy S4

Sieť 2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz,
3G (HSPA+ 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz,
4G (LTE Cat 3 100/50Mbps)
Displej 5 palcový Full HD Super AMOLED (1920 x 1080) displej, 441 ppi
Procesor 1.9 GHz Quad-Core Processor / 1.6 GHz Octa-Core Processor
Operačný systém Android 4.2.2 (Jelly Bean)
Fotoaparát Hlavný (zadný): 13 Megapixelový Auto Focus s bleskom
Vedľajší (predný): 2 Megapixelvá kamera, Full HD nahrávanie 30 snímkov za sekundu
Video Codec: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark, HEVC, Nahrávanie a prehrávanie Full HD (1080p)
Audio Codec: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X
Funkcie kamery Dual Camera: Dual Shot / Dual Recording/ Dual Video Call
Drama Shot, Sound & Shot, 360 Photo, Cinema Photo, Eraser, Night, Best Photo, Best Face, Beauty Face, HDR (High Dynamic Range), Panorama, Sports
Ďalšie funkcie Group Play: Share Music, Share Picture, Share Document, Play Games
Story Album, S Translator, Optical Reader
Samsung Smart Scroll, Samsung Smart Pause, Air Gesture, Air View,
Samsung Hub, ChatON (Voice/Video Call, Share screen, 3-way calling)Samsung WatchON
S Travel (Trip Advisor), S Voice™ Drive, S Health
Samsung Adapt Display, Samsung Adapt SoundAuto adjust touch sensitivity (Glove friendly)
Safety Assistance, Samsung Link, Screen Mirroring
Samsung KNOX (B2B only)
Google služby Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads, Voice Search
Pripojiteľnosť WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80)
GPS / GLONASS
NFC,  Bluetooth® 4.0 (LE)
IR LED (Remote Control), MHL 2.0
Senzor Accelerometer, RGB light, Geomagnetic, Proximity, Gyro, Barometer, Temperature & Humidity, Gesture
Pamäť 16/ 32/ 64 GB interná pamäť + microSD slot (podpora do 64GB),
2GB RAM
Rozmery 136.6 x 69.8 x 7.9 mm, 130g
Batéria 2,600 mAh

Samsung GALAXY S 4 bude celosvetovo k dispozícii od 2. štvrťroku 2013.

Na výber budete mať dve farebné varianty – čierna (Black Mist) a biela (White Frost). Ďalšie farebné varianty budú nasledovať neskôr v tomto roku.

Ak sa vám táto „najdupanejšia“ verzia smartfónu od Samsungu páči, ale už teraz viete, že si budete musieť na ňu odpracovať na brigáde dlhé hodiny, skúste sa pozrieť na lacnejšie modely od tejto firmy. Samsung totiž myslí aj na nás a vyrába smartfóny pre študentov.

zdroj: Samsung, foto: techbuffalo, phandroid, mashable, samsung

Andy Synák
Andy Synák
Freelance fotograf a príležitostný grafik. Hlavne ale blogger, IT fanatic, nadšenec do internetu a marketingu... nedám dopustiť na skvelé autá a silné motorky :]

Related articles

Recent articles

spot_img

Stránka používa súbory cookies. Jej prezeraním súhlasíte s ich používaním. Viac info

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close