28.9 C
New York

Recenzia: Hráčska myš Logitech G700

Published:

Logitech-G700-mouse-title

Spoločnosť Logitech vyrába hracie zariadenia, ktoré milujú hráči po celom svete. Obľúbená myš Logitech G700 je na hráčskych doskách veľmi užitočná. Aké má funkcie a ako sa s ňou dá vylepšiť aj bežná kancelárska práca? Pozrieme sa nato v tejto recenzii.

Prvý dojem / Balenie

Tak som si nejako zvykol pri recenziách písať na začiatok pocit z rozbaľovania. Poznáte to, také tie prvé zážitky zo „stretnutia“ :) No nie je to žena, ale aj tak mám vždy dobrý pocit, ako na Vianoce, keď rozbaľujem darčeky. Takže myš je už tradične zabalená vo väčšej krabici. Minimalizmus ako to je u smartfńových balení sa sem nedostal, ale ani ho tu netreba.

Logitech-G700-mouse-04

V priestrannej krabici je v hornej časti uložená samotná myš v elipsovom výreze s otvorom na funkčné tlačidla a miestom pre maličký USB prijímač. Vďaka tomu si môžete bez rozbaľovania aj na predajni (aspoň trochu) vyskúšať ako sa G700 drží a stláča. V zvyšnom spodnom priestore krabice nájdete ostatné príslušenstvo k zariadeniu.

Konečne po vybalení držíte v ruke pomerne ťažkú a robustnú hráčsku myš s vloženou batériou pripravenou na okmažité použitie. Pre mňa sú však tieto rozmery maximálne vyhovujúce a tvoria mi pri práci s ňou lepšie pohodlie ako malé myšky k notebookom.

Dizajn

Dizajn je výrazný a hneď pri prvom pohľade je vidieť, že je určený hlavne pre pravákov. Na jej povrchu sa nachádza 13 tlačidiel, z ktorých je až 12 programovateľných.  Na vrchu myšky medzi ľavým a pravým tlačidlom sa nachádza button pre zmenu režimu kovového štvorsmerného stredového kolieska (scroll-u). To sa nachádza priamo pod ním a jeho obvod je pogumovaný vrubkovaným materiálom, vďaka čomu sa zvyšuje presnosť posúvania už pri jednom kroku. Režim si môžete zvoliť buď nekonečný (užitočné pri dlhých dokumentoch alebo webstránkach) a potom klasický krokový.

Logitech-G700-mouse-01

Vrchná časť je z tvrdeného plastu a prechádza plynule do dvoch základných tlačidiel, ktoré sú veľmi efektne zakončené na konci prednej hrany. „Klikanie“ má veľmi príjemnú odozvu, nie je ani tvrdé ani mäkké – také akurát. Stláčateľnosť je na samom konci hlavných tlačidiel myšky hlbšia, no čím klikáte vyššie tak sa zmenšuje. Je to prirodzený jav dizajnu, kedy telo zariadenia prechádza postupne do dvoch hlavných tlačidiel.

Na ľavej hornej strane v mieste ukazováka sú umiestnené 3 programovateľné tlačidla (G8-G10). Každé ma iný tvar a tak sa vám ani počas hry v zápale boja nestane, že by ste netrafili to správne.

Logitech G700 má celú ľavú stranu z drsnejšieho plastu než ostatné časti zariadenia, a preto sa s ňou pracuje veľmi citlivo aj po niekoľkých hodinách používania. Za miestom, kde palec už nedosiahne sa nachádzajú LED diódy signalizujúce niektoré nastavenia a kapacitu batérie. Pod palcom vám ostane štvorica tlačidiel (G4-G7), ktoré sú v bežnej práci vhodné na prechádzanie histórie stránok internetu a v hre ma doplnkové funkcie vášho hrdinu, ktoré chcete mať vždy „poruke“.

Logitech-G700-mouse-02

Z dizajnu G700-vky najviac oceňujem jej vyšší chrbát, ktorý mi dokonale vyplnil dlaň. Väčšinou mám problém, že myšky sú mi malé a tak po dlhodobom používaní to začínam pociťovať v stále skrčených prstoch a neuvoľnenej ruke. Na túto hráčsku pochúťku si dokážem ruku položiť tak pohodlne, že všetky prsty mám akurát vystreté a presne na mieste, kde majú byť.

Nedalo mi to, a tak som zobral myšku do práce, kde som ju ukázal kolegyni, no poviem vám, útlym dievčatám s drobnými dlaňami asi narobí používanie tejto myšky viac starostí ako osohu. Chvíľkové používanie však určite zvládnu, pretože na klasickú prácu, kde sú potrebné základné dve tlačidla a scroll – dosiahne každý. A to hlavne vďaka tomu, že na kliknutie myš reaguje už pri stlačení od stredu tela.

Celkový „zatočený“ dizajn mohol byť ešte trochu umocnený aj na pravej strane, pretože si malíček nemáte kam odložiť a často ho tak máte na podložke. K používaniu palca na ľavej strane nemám absolútne žiadne výhrady – ten v podstate z myšky ani nespustíte.

Bezdrôtová strela

Ak ste v minulosti hľadali hráčske bezdrôtové myšky, asi ste ich moc nenašli – hlavne tie lacnejšie napodobeniny, komunikujú obvykle s počítačom cez USB kábel. Tým sa dá jednoducho docieliť rýchlosť a okamžitá odozva pohybu, čo je v hrách veľmi dôležité.

G700-vka nie je žiadna novinka, no svoje parametre má aj po dvoch rokoch veľmi vysoké. Technológiu a funkcie si obľúbite hneď na začiatku. Citlivý senzorkomunikácia 1ms vám zabezpečí, že vždy sa pohnete kurzorom v ten správny čas. Takýto výkon si však vyžaduje veľa prenesených informácií a preto dostane zabrať aj akumulátor. Ten je v myške ľubovoľne vymeniteľný v podobe dobíjacích batérii AA. Čo je oveľa lepšie riešenie ako v prípade, kedy sú v myškách tohto typu zabudované vlastné batérie.

Logitech-G700-mouse-03

Takže myš G700 vám vydrží „dýchať“ približne jeden týždeň. Veľmi to však záleží od toho, ako často pracujete (pri nonstop hraní vám vydrží 3-4 dni). Stav batérie udávajú 3 LED kontrolky pri zapnutí. Minimum hlási červeným blikaním jednej kontrolky. Vtedy je na čase pripojiť USB kábel alebo vymeniť batériu. (tu je práve výhoda vymeniteľných batérii – môžete si prednabiť viacero a potom len meniť).

Vďaka tomu môžete pokračovať vo svojej úlohe bez dlhého prerušenia. Pripojenie cez kábel zároveň nabíja batériu, o čom vás opäť informuje stav kontroliek na bočnej strane zariadenia (postupne blikajú, až pri úplnom nabití ostanú svietiť). S pripojeným káblom sa však komfort značne zníži. Zapojenie koncovky je veľmi pekne riešné, ale kábel je dosť tuhý a hrubý, takže to okamžite pocítite.

Softvérová podpora

Pre klasickú prácu nie je absolútne potrebná. Stačí jednoducho zapojiť malinké USB, ktoré som mal v notebooku zasunuté celú dobu testovania (vôbec neprekáža) a môžete začať používať základné funkcie G700. To sú napríklad prednastavené tlačidla na citlivosť alebo história stránok dopredu a späť.

Ak chcete využiť potenciál herného zariadenia naplno, tak si nainštalujte softvér. CD ani iné médium v krabici nenájdete, treba navštíviť stránky Logitech a vyhľadať, čo potrebujete. Po krátkej inštalácii programu Setpoint si už môžete navoliť všetky funkčné klávesy podľa svojich preferencií a potrieb.

Logitech-G700-mouse-software-setpoint

Pri editácii tlačidiel vám program vždy ukáže o ktoré tlačidlo sa jedná, takže je to prehľadné aj pre menej zdatných používateľov. Naprogramovať môžete úplne všetko okrem ľavého tlačidla myši.

Možností, ktoré sa dajú vybrať je skutočne množstvo. Spomeniem len zopár základných, ktoré som skúšal a boli celkom užitočné. Napríklad funkcia:

 • Desktop: Okamžité zobrazenie pracovnej plochy z akejkoľvek pozície Windowsu
 • Volume Up / Down: ovládanie hlasitosti priamo z myšky
 • Zoom In / Out: Priblíženie a oddialenie (využíval som to hlavne na fórach)
 • DPI: zmena cistlivosti ovládania (užitočné počas hrania alebo práce vo Photoshope)
 • Launch program: Spuestenie programu jediným kliknutím
 • a mnohé ďalšie
Aj zmena cistlivosti zariadenia je taktiež dobre nastaviteľná. Okrem samotnej rýchlosti a akcelerácie si môžete nastaviť až 5 profilov DPI a vybrať si na posúvnom bežcovi vlastné hodnoty. V ďalšom nastavení programu Setpoint si môžete zvoliť upozornenie na obrazovke pri zostavajúcej nízkej kapacite batérii. To pri bežnej práci zistíte aj z mierneho vypadávanie kurzoru a pri hre si nadšenci dajú určite pozor, aby sa nedostali do situácie, kedy so svojím hrdinom nemôžu hýbať ;)
Macro režim je opäť spravený veľmi jednocuho a logicky. Ide o nahranie postupného stláčania kláves na zariadení. Do úvahy sa berie aj čas medzi kliknutiami. Vhodné to je na kombo útoky alebo iné kombinácie hrdinu v hrách. V bežnej práci využitie režimu Macro asi nebudete ani potrebovať.

Technické parametre

Model
Logitech G700
Technológia
laser
Odozva
1000 Hz
Rozlíšenie
200 – 5700 dpi
Maximálna akcelerácia
30 G
Maximálna rýchlosť
165″ / s (419 cm / s)
Kábel
1,8 m
Rozmery
cca 120 x 80 x 44 mm
Hmotnosť
140 g vrátane AA baterie
Cena
Od 60,-EUR (5.1.2013)

Plusy

 • Atraktívny dizajn
 • Kvalitné spracovanie
 • Tvar zabezpečujúci pohodlné a presné držanie
 • 12 programovateľných tlačidiel
 • Nekonečný režim posuvného kolieska
 • Presnosť a odozva posuvného kolieska
 • Vymeniteľný akumulátor AA
 • Presnosť a rýchlosť zariadenia (senzor)
 • Príjemný materiál
 • Výborná odozva všetkých tlačidiel
 • Veľké množstvo naprogramovateľných funkcií
 • Cena

Mínusy

 • Relatívne nižšia vydrž batérie oproti bežným myškám
 • Chýbajúci priestor pre malíček
 • Niekomu môže prekážať aj robustnosť a váha
 • Tvrdší dátový kábel

Záver

Dojem z tohto zariadenia je naozaj perfektný. Spracovanie je na veľmi vysokej úrovni, absolútne nikde nič nevŕzga, všetko je pevné a z odozvy tlačidiel je cítiť, že pracujete s kvalitným zariadením. Aj keď je myška ťažšia, vďaka teflónovým podložkám sa kĺže po podložke ako blesk a ich trvácnosť udáva výrobca na 250km. K overeniu som sa však ani pri tomto dlhodobom testovaní nedostal :)

Tvar zariadenia G700 vám padne do ruky ako uliaty a tak ani po celodennom používaní nebudete cítiť únavu prstov ako pri mnohých najlacnejších myškách, kde sa to nedá vydržať už po pár hodinách. Ovládanie v akčných hrách a grafických editoroch je maximálne pohodlné a vďaka funkčným programovateľným tlačidlám spoznáte čaro zjednodušenia práce s myškou.

Herná myš Logitech G700 je určená nielen pre hráčov, ale aj pre náročnejších užívateľov, ktorý chcú mať oporu v ovládaní kurzoru a neustály pocit presnosti. Jej cena sa dnes už pohybuje v oveľa priateľnejších číslach ako pri jej uvedení na trh. Nie sa čo čudovať, už to nie je novinka a už tu máme od Logitechu aj novšie herné myšky, no fakt, že sa stále predáva vo väčšine obchodoch hovorí za všetko.

Ak sa rozhodujete nad kúpou podobnej hernej myšky, určite dajte šancu aj tejto dáme, pretože si vás už v prvých minútach dostane, práve svojimi vlastnosťami, ktoré nedosahujú ani mnohé novinky od iných značiek.

Recenzia uskutočnená vďaka spoločnosti
Andy Synák
Andy Synák
Freelance fotograf a príležitostný grafik. Hlavne ale blogger, IT fanatic, nadšenec do internetu a marketingu... nedám dopustiť na skvelé autá a silné motorky :]

Related articles

Recent articles

spot_img
Spoločnosť Logitech vyrába hracie zariadenia, ktoré milujú hráči po celom svete. Obľúbená myš Logitech G700 je na hráčskych doskách veľmi užitočná. Aké má funkcie a ako sa s ňou dá vylepšiť aj bežná kancelárska práca? Pozrieme sa nato v tejto recenzii. Prvý dojem / Balenie Tak som si nejako...Recenzia: Hráčska myš Logitech G700

Stránka používa súbory cookies. Jej prezeraním súhlasíte s ich používaním. Viac info

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close