Ideacenter, Ideapad, Lenogo gaming serie Y

Nové prémiové počítače ideacentre™ a ideapad™ spĺňajú vysoké nároky všetkých hráčov. K nim predstavilo Lenovo aj množstvo gaming príslušenstva, ktoré bude rovnako označované sériou Y.

Nové desktopy ideacentre™ Y900 a Y700 ponúkajú v naozaj krásnom hranatom dizajne extrémny výkon s Windows® 10 a najnovšími procesormi Intel® s možnosťou miesta a upgradu do budúcnosti.

Prenosný 15″ notebook ideapad™ Y700 ponúka taktiež dobrý výkon a prenosnosť pre hráčov v pohybe. V jeho tele môžete nájsť najnovšie procesory Intel® alebo AMD®, dedikovanú grafiku a voliteľnú dotykovú kameru alebo 3D kameru Intel® RealSense™.

Nové ideacentre™ Y900 a Y700

Lenovo Ideacenter Y900

Séria ideacentre™ Y bola vytvorená pre ostrieľaných hráčov a je pripravená podávať okamžitý výkon. Starať sa o to bude 6. generácia štvorjadrových procesorov Intel® Quad Core™ i7.

Enormné množstvo operačnej pamäte 64 GB DDR4 a grafická karta nVidia GeForce GTX 980 s veľkosťou 4GB vám bez problémov umožní vychutnať ultra vysoké detaily aj tých najnovších hier.

nVidia G Force GTX double power

Kombináciou SSHD / SSD si môžete zvoliť do vašej zostavy toľko miesta, koľko budete na vaše dáta potrebovať. Ak máte svoje obľúbené filmy na nosičoch, namiesto DVD mechaniky využite Blu-Ray (RAMBO).

Na zadnej strane skrinky nájdete ešte 2 x USB 2.0, 4 x USB 3.0, 1 Giga LAN, HDMI/VGA/DVIHDMI-out, 6 audio konektorov jack s SPDIF (7.1 surround sound), 1 PS/2 Combo. Spredu čítačku kariet 7 in 1, 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 2 audio/microphone konektory.

Lenovo_ideacenter_Y900_gaming_04

Pri ideacentre™ Y900 aj Y700 je upgradovanie jednoduché. Nové desktopy majú dostatočne veľké šasi, aby sa tam zmestila plnohodnotná ATX základná doska a podporila napájanie až do 1000W.  Ideacentre™ Y900 tiež podporuje dve grafické karty, všetky dostupné ľahko prístupnou kľukou, ktorá otvorí štýlový, polopriesvitný bočný panel.

Lenovo_ideacenter_Y900_gaming_03

 

Interný systém vedenia káblov udržuje káble upratané vo vnútri. Dodatočný priestor na upgrade chladiaceho systému na hornej strane a dva prachové filtre zvyšujúce spoľahlivosť 120 mm a 140 mm ventilátorov zabezpečujú, aby počítače boli chladené, aj keď hráči prekračujú bežné hranice.

Lenovoideacentre™ Y900 a Y700: začínajú na cene 1599 EUR999 EUR, v danom poradí a budú dostupné v novembri 2015.

Nový ideapad™ Y700

Lenovo_ideapad_Y700_gaming_notebook_title

Ideapad™ Y700 je zostavený pre skvelý avšak cenovo dostupný zážitok z hrania, spája mobilitu notebooku s výkonom najnovších procesorov Intel® alebo AMD®, ako aj samostatnou grafikou, aby hráči mohli byť ponorení do hry – aj keď je čas urobiť si prestávku.

V tele notebooku nájdete kvalitné reproduktormi JBL® so subwooferom a voliteľným 1-bodovým multidotykovým displejom alebo 3D kamerou Intel® RealSense™.

Lenovo_ideapad_Y700_gaming_notebook_02

Y700-ka je dostupná v dvoch veľkostiach a to s uhlopriečkou 15″ a 17″ palcov. Grafické karty nie sú najvýkonnejšie, ale pre väčšinu hráčov bude postačovať aj výkon nVidie GeForce GTX 960M. Fajnšmekri by ale určite očakávali v nových herných notebookoch nVidiu 980M, ktorá však pre tieto dva notebooky dostupná nie je.

Lenovo_ideapad_Y700_gaming_notebook_01

Lenovoideapad™ Y700: začína na cene 799 EUR, dostupný bude v novembri 2015.

Nové príslušenstvo série Lenovo™ Y

lenovo-y-series-accesories

Lenovo prináša päť zákazkových príslušenstiev, ktoré ešte posilnia herné zážitky:

  • Slúchadlá s priestorovým ozvučením Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset: Zahŕňajú 7.1 virtuálny priestorový zvuk, rýchle stlmenie zvuku a zabudované in-line ovládanie zvuku a odnímateľný pasívny mikrofón s odbúravaním hluku. Ergonomický dizajn umožňuje tak skladanie, ako aj prispôsobenie krytov na uši.
  • Myš Lenovo Y Gaming Precision Mouse: Prináša precízne, prispôsobiteľné rýchlosti, osem programovateľných tlačidiel, štyri úrovne prispôsobiteľných DPI, päť úrovní prispôsobiteľnej váhy a ergonomický dizajn vytvorený pre intenzívne hranie.
  • Klávesnica Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard: Obsahuje podsvietenú maticu na mechanické prepínanie kláves s anti-ghosting efektom (možnosť stlačiť viac kláves naraz), šesť kláves pre makro nahrávanie, päť prispôsobiteľných úrovní jasu a prednastavený kláves na ovládanie slúchadiel s priestorovým ozvučením Lenovo Y Gaming, ako aj odnímateľným opierkou dlane.
  • Batoh Lenovo Y Gaming: Zmestí sa do neho až 17.3-palcový notebook, má vystlané vrecká, ochrannú vystuženú priehradku a hrudný popruh pre extra podporu pri nosení.
  • Podložku pod myš Lenovo Y Gaming: Vysoká spoľahlivosť a vodeodolnosť.