10 miliónov predaných kusov Kinectu jasne hovorí o tom, že pohyblivý senzor od Microsoftu je naozaj veľkým hitom. Kinect sa vďaka týmto vysokým číslám predajnosti dostal do Guinessovej knihy rekordov. V knihe je označený ako „Najrýchlejšie predávané zábavné spotrebiteľské zariadenie„. Priemerne sa predalo 133 tisíc kusov Kinectu za jeden deň. Behom prvých dvoch mesiacov dosiahla predajnosť až 8 miliónov kusov.

Ja osobne by som nepovedal, že ľudia si poskakovanie pred televízorom budú takto užívať. Veď už tu boli všelijaké karaoke a tanečné hry, čo sme sa museli hýbať podľa obrazovky. No nikdy to nebol taký boom ako práve táto hračka z Microsoftu.

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť zopár ukážok z hier. Mnohí tvrdia, že už to nie je len obyčajné hranie hier na PC, ale zapája sa do toho aj pohyb, takže ide o príjemné spojenie zábavy a tréningu. No podľa mňa beh na čerstvom vzduchu ma stále niečo na vrch. Aj keď to vyzerá veľmi zaujímavo a chcel by som to vyskúšať, príde mi to ako forma zábavy na pár minút. Jazdecké simulátory to v žiadnom prípade nemôže nahradiť, pretože raz keď držíte volant pevne v rukách, je to jednoducho reálnejšie. Aj oneskorenie, ktoré sa možno ráta iba v milisekundách, bude pri rýchlych situáciach v zákrute klamlivé.

Chceli by ste si zahrať na Kinecte?

Ukáž výsledok

Loading ... Loading ...
zdroj: CzechGamer.com