Netradičný vzhľad mu dodáva pomer displeja 4:3

Vojna obrov sa začala. Najväčšie telefóny sveta presahujú veľkosť obrazovky cez 5″. Jeden z nich je telefón (alebo skôr už malý tablet) LG Optimus Vu. Ten si zobral na mušku priamo Samsung Galaxy Note, ale rozhodne nejde o podobné zariadenia. Okamžite si všimnete jeho šírku. Áno, máte pravdu, nie je klasických rozmerov, ale v pomere 4:3. Vu tak dostalo netradičný vzhľad a ako sa vysporiadali výrobcovia s ostatnými parametrami sa dočítate nižšie.

Je to borec, ale parametre mohol mať aj lepšie

Netradičný rozhodne je. Udrel mi do očí hneď, ako som ho zbadal na engadget.com. Zhrniem teda ešte raz displej, ten je presných rozmerov 5″ a zobrazuje 1024×768 obrazových bodov. SG Note 5,3“ má rozlíšenie WVGA 1280×800. Ďalej je dôležitým ukazovateľom výkonného telefónu rozhodne pamäť RAM a tú má rovnú 1GB, čo je hodnota akú má aj SG Note. O plynulý chod aplikácií sa stará dvojjadrový procesor o frekvencii 1,5GHz. SG Note – dvojjadrový 1,4 GHz. Môžete sa tešiť aj na aktualizáciu operačného systému na Android 4.0 ICS a to na začiatku leta tohto roku.

Veľmi elegantný a jednoduchý dizajn

Vu nepodporuje pamäťové karty

Asi si v LG povedali, že interná pamäť 32GB bude postačovať každému. SG Note – interná pamäť 16GB + 32GB microSD. Hlavný 8Mpx fotoaparát poslúži aj ako Full HD kamera. Pre používanie v noci nechýba prisvetlenie LED. Sú to teda rovnaké parametre ako u SG Note. Líši sa akurát predná kamera, tá ma rozlíšenie 1,3Mpx. SG Note – 2Mpx.

Tak multimediálne zariadenie ako je Vu, musí disponovať pripojením HDMI (dokonca v niektorých verziách má byť aj LTE). V spojení s veľkými obrazovkami prichádzajú aj obavy z výdrže batérie. Tie sú mnohokrát naozaj veľmi krátke a iba pri obyčajnej práci so zariadením (bez zapnutej Wi-Fi, GPS a dát) doslova vidíte, ako klesá indikátor batérie. Preto sa ani v tomto prípade nevyhnete každonočnému rituálu s nabíjaním – a v zariadení je batéria 2080mAh. Skoro som aj zabudol. Je k nemu pribalený aj stylus (dotykové pero), ktoré nazvali Rubberdium.

Netradičný vzhľad mu dodáva pomer displeja 4:3

Máte záujem o tento telefón? Uf…Vu sa začne predávať až v marci a bohužiaľ ešte nie u nás, ale iba v Kórei. Kedy a či vôbec sa rozšíri aj do našich končín ešte nikto nepotvrdil, rovnako ani jeho cenu. Odhadom však bude podobná ako mal Samsung Galaxy Note. Uvidíme, či v lete zazrieme prvé lastovičky v rukách manažérov na ulici.

zdroj: engadget