Flip video HD

Popularita zdieľania videí na youtube.com a iných podobných stránok je v dnešnej dobe veľmi veľká. Každý chce svoje video ukázať priateľom a známym. Tohto trendu sa samozrejme musia držať všetci konštruktéri. Či už ide o operačné systémy pre mobilné telefóny, ktoré nám dokážu odoslať video na youtube alebo facebook takmer okamžite po nakrútení, ale aj dostupné videokamery, ktoré si môžete zobrať zo sebou úplne všade.

Najväčší tlak sa zaznamenal v roku 2006, kedy na trh prišli malé vreckové videokamery, ktoré ste si mohli zobrať kamkoľvek. Tieto vreckové kamery nemajú klasický tvar ako sme zvyknutí. Prečo? Pretože sú vreckové. Kto by si dal do vrecka klasickú kameru ???

Sú tenké, ľahké a kvalitné. Z jednej strany objektív, z druhej LCD, na ktorom vidíte dokonalý obraz toho, čo práve nahrávate. Dokonca video nahrávate v HD rozlíšení. Pre pripojenie slúži HDMI konektor.

Revolúciu začala firma Pure Digital Technologies, keď na trh prišla kamera Pure Digital Point, ktorá mala byť neskôr premenovaná na Flip Video kamera. Pure Digital Technologies vyrobili ďalšie modely vreckových videokamier a čoskoro sa ostatní výrobcovia zapojili do trendu a prichádzajú s kamerami ako Creative, Kodak a Sony.

Väčšina kamier sa predávala za cenu okolo 200 dolárov za kus. Pure Digital Technologies tvrdí, že jeho Ultra model je „najžiadanejšou videokamerou v USA, zatiaľ čo Flip MinoHD, ktorý sa začal vyrábať v novembri minulého roka, je v súčasnosti najviac predávaná HD videokamera v krajine.“

Firma Pure Digital Technologies nedávno oznámila, že má v ponuke dva nové produkty a to Flip UltraHD (bežná cena: $ 199.99) a Flip Ultra (Bežná cena: $ 149,99). Obidva modely nadväzujú na existujúce kamery a ponúkajú nové funkcie, ako je dĺžka záznamu high-definition (HD) videa (1280×720) až dve hodiny, HDMI mini TV-out port a veľký LCD s uhlopriečkou 2,0-palca.

Technické špecifikácie kamery:

Čas nahrávania:
Pamäť:
Rozlíšenie videa:
Video kompresia:
Frame Rate:
Video Format:
 

Farby:
Batéria:Výdrž batérie:
Pripojiteľnosť:
Reproduktor:
Mikrofón:
TV-Out:

 

120 minút
8GB
1280 x 720 (HD)
Flip Video Engine 3.5
30fps
H.264 video compression, AAC audio compression, MP4 file format
Automatická redukcia bielej a čiernej
Vymeniteľná Flip Video AA batéria (1.2 Volt NiMH), dobíjateľná cez USB
Viac ako 6 hodín nahrávania
USB 2.0
Vstavaný
Vstavaný stereo mikrofón
HDMI Mini port

zdroj: hothardware.com