Samsung-Gear-SDK

Samsung sprístupní pre vývojárov tretích strán SDK (Software Development Kit), ešte pred samotným uvedením nového produktu hodiniek 7. verzie na trh.

Záujemcovia sa tak môžu podieľať na vývoji zariadení Samsung Gear.  Je to prvýkrát, čo Samsung sprístupnil SDK nositeľných zariadení ešte pred oficiálnym uvedením produktu na trh.

„Samsung aktívne prispôsobuje svoj prístup k vývoju nositeľných zariadení z vedúcej pozície tejto rýchlo sa rozvíjajúcej kategórie. Prostredníctvom zmysluplnej a progresívnej inovácie nabáda vývojárov a lídrov odvetvia, aby sa pripojili k tomuto úsiliu o otvorenú spoluprácu. Spoločne tak vytvoria jedinečný užívateľský zážitok zo života s inteligentnými mobilnými zariadeniami,“ povedal JK Shin, výkonný riaditeľ a vedúci divízie IT & Mobile Communications v spoločnosti Samsung Electronics.

Do programu sa môžu zapojiť vývojári jednoducho, vyplnením žiadosti na webovej stránke Developer.Samsung. Následne budú kontaktovaní prostredníctvom e-mailu, ktorý bude obsahovať podrobnejšie informácie a odkazy na vývojárske nástroje. Stanú sa tak prvými ľuďmi, ktorí zblízka nahliadnu do SDK a vytvoria aplikácie pre ďalšie zariadenia Samsung Gear.

Čo je SDK?

Software development kit (skr. SDK) je súbor nástrojov pre vývoj softvéru, ktorý umožňuje vytváranie aplikácií pre určitú softvérovú platformu, hardvérovu platformu, herné konzoly, operačný systém, apod.

SDK často obsahujú ukážkový kód a podporné technické poznámky alebo iné podklady na pomoc objasniť niektoré body z primárneho materiálu. SDK môže mať pripojené licencie, ktoré ich robia nevhodné pre tvorbu softvéru, ktorý je zamýšľaný pre nekompatibilné licencie. Napríklad, súkromný software development kit pravdepodobne nebude kompatibilný s vývojom slobodného softvéru

Softvérový inžinier zvyčajne dostane SDK od developera cieľového systému. Často možno SDK stiahnuť priamo z internetu. Mnoho SDK je k dispozícii zadarmo pre podporu vývojárov používajúcich určitý systém alebo jazyk. Niekedy je používaný ako marketingový nástroj.

Poskytovatelia Software development kitu pre konkrétne systémy alebo podsystémy môžu niekedy nahradiť konkrétnejšie termíny namiesto slova software (development kit). Napr., ako Microsoft a Apple poskytujú zostavy Driver Development kit (DDK) pre vývoj ovládačov zariadení. zdroj: wikipedia.com

gear_teaser_SDK

zdroj: TS Samsung