V porovnaní s radou akou je D4 za 5.500 EUR je vám jasné, že tak vysoká cena už nemôže byť kvôli parametrom, ale prístroj musí byť atraktívny po inej stránke. Tak je to v tomto prípade, kedy ide o unikátny kus do zbierky. Nebojte sa, v tejto sume nie je len telo, ale aj zopár objektívov a módna taška, možno pre vašu priateľku – určite sa poteší.

Leica M9-P v špeciálnej edícii Herm?s

To, že Leica robí vynikajúcu optiku ste už pravdepodobne počuli. Rovnako nepatrí, medzi najlacnejšie, ale čo môže stáť 40-tisíc? Nuž módny dom Herm?sLeica si povedali, že predsa len ušijú na mieru fotoaparát, ktorý budete mať (takmer) ako jediný na svete. Vyrobených bude iba 100-300 kusov, takže je málo pravdepodobné, že keď vás bude fotografovať priateľka v nablýskanom aute Jaguár z roku 1956, prebehne okolo vás japonský turista fotografujúci všetko naokolo s rovnakým modelom.

Je jasné, že ide o luxusnú hračkumódny doplnok pre „náročné“ slečinky. Ak sa už rozhodnete potešiť svoju milú a zvýšiť svoje ego, vysolíte 38 litrov za telo fotoaparátu Leica M9-P Edition Herm?s, ktorý je potiahnutý kožou Veau Swift, tri objektívy Leica Summicron-M 28mm f/2 ASPH, Leica Noctilux-M 50mm f/0,95 ASPHLeica APO-Summicron-M 90mm f/2 ASPH. Nebojte sa, nie je to všetko, veď ešte nejakú drobnosť vám pribalia. Konktrétne ručne vyrábanú luxusnú taštičku Herm?sknihu s fotografiami zakladateľa módneho domu.

Úžasné, čo všetko môžete mať za 40.000. Nie je to lepšie ako web SNG?

Načo vám je blesk, za takú cenu ho nepotrebujete

Presne tak, všimli ste si, že na vrchnej strane neruší dizajn nič? Ani sánky na externý blesk? Nesrandujte, že by ste s týmto foťákom išli fotografovať večernú párty na pláži v Miami, neďaleko vášho domčeka, keď budete robiť opekačku. Ak už nerozumiete slovenským výrazom, myslím tým barbekjúú.

Rozhodnutie je na vás

Tak, či už sa rozhodnete pre tento produkt alebo si radšej kúpite rodinné luxusné auto, je len na vás. Garantujem vám, že ak nie pre seba, tak pre vašu priateľku by to bol darček, ktorý by ju neskutočne potešil. Nezabudnite jej dať k tomu aj tu ,,tašticu“ inak sa môže stať, že fotoaparát ju prestane baviť a skonči v zásuvke. Prajem veľa pekných záberov s týmto ,,šperkom“.

Ak sa vám páči Leica M9, tak si môžete kúpiť klasickú verziu, iba za 5.400 EUR

Výroba fotoaparátu Leica M9-P

zdroj: highsnobiety.com, engadget.com