HP Envy nie je novinka a na trhu sa už vyrábajú strieborné ultrabooky asi u každej značky. Dizajnom zaujať je teda ťažšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Dolaďuje sa to preto výkonom a vlastnosťami. Vyzerá to tak, že Spectre XT si na konkurenčé ultrabooky vyšlapol rázne. V jeho odolnom tele nájdete SSD disk a procesor Ivy Bridge.

Dizajn

Zdá sa, že práve spoločnosť HP chce so svojou radou Envy na trhu medzi ultrabookmi nastoliť smer dizajnu. Možno vám bude pripomínať HP Folio 13. Spectre má rovnako tenké a minimalistické vyhotovenie. Čierny lem obrazovky a podsvietená klávesnica mu dodáva už notorický štýl. Hrúbka prístroja v najtenšom mieste je iba 14,5 mm. 13 palcov veľká obrazovka má rozlíšenie 1366 x 768, čo nie je žiadny bonus, ale pri obrazovke týchto rozmerov je to postačujúce. Ešte spomeniem váhu, tá je 1,4 kg a môžeme prejsť k výkonu.

Čo je vlastne pod kapotou?

Takže v úvode som spomenul, že ho bude poháňať procesor najnovšej generácie Intel Core a to konkrétne Ivy Bridge. Sekundovať mu bude operačná pamäť RAM o veľkosti 4GB. Integrovaná grafika je tiež výkonnejšia a 256GB SSD vám zníži pracovný čas na minimum, pretože rýchlosť načítania sa niekoľko násobne zvýši.

Batéria udrží na žive tohto krásavca vraj až 8 hodín. To pochybujem pri práci s Photoshopom, ktorý dostanete zadarmo k tomuto produktu, ale tak určite na cestu vlakom vám bude kapacita batérie postačovať. Parádičkou sú až 4 reproduktory ako inak Beats Audio. Pri práci na kolenách, by ste nemali pociťovať veľké teplo, pretože má ultrabook vylepšený systém chladenia.

Cena, tú poviem rovno, bez zbytočných obkecov… 1.200,-EUR . Tak čo? Počkáte si do júna a pobežíte poň do elektro predajne? Asi nie. Ale zaujímavý rozhodne je, už len kvôli SSD a Ivy Bridge.