Už začínam byť presýtený týmito správami s kým sa opäť Apple doťahuje. Veď pomaly na všetko majú patent. Aj na tie dvere na humne, čo sa otvárajú „Slide-to-unlock„. No k veci ale… Nie je to len Samsung, ktorý má s Apple problémy. Mrzutý nepekný darček dostalo na Vianoce HTC v podobe zákazu predaja zariadení v Spojených štátoch Amerických.

Komisia medzinárodných obchodov rozhodla v neprospech taiwanskej firmy HTC. Rozhodnutie platí od apríla budúceho roku a je špecifikované tak, že:

Od tohto dátumu nesmie spoločnosť HTC dovážať na územie USA svoje smartfóny s operačným systémom Android 1.5. až 2.2.

Potvrdiť to má však Mr. Prezident, ktorý tak urobí najneskôr do 60 dní.

Dôvod žaloby ???

Zdá sa mi trošku smiešny, ale neurobíte s tým nič, keď má niekto na to patent. Spoločnosti Apple prekážalo, že sa v HTC smartfónoch zobrazuje v obsahu textovej správy telefóne číslo, súradnice alebo aktívna URL adresa, z ktorej sa dá prekliknuť rovno na web. Jabĺčko si tieto doplnky v textovej správe dalo patentovať už pri prvom iPhone.

Nie je tu niečo čudné ?

Pri písaní tohto článku mi nedáva niečo zmysel. Ani vám nie? Prečo práve HTC, keď ide v podstate o operačný systém Android, ktorý toto podporuje ? Nuž asi preto, že nepriamo tak Apple útočí aj na tvorcov Androidu. HTC proti rozhodnutiu zareagovalo tak, že vydá aktualizáciu pre smartfóny, ktorá už túto funkciu správ nebude podporovať. S tým však musí súhlasiť Apple a dôležité slovo má aj prezident Obama.