fotoroka-2015

Nadácia VÚB vyhlasuje súťaž pre mladé fotografické talenty do 35 rokov. Výhercovia dostanú finančnú odmenu a možnosť prezentovať svoje fotografie na námestí v Bratislave.

Autori môžu prihlásiť svoje fotografie do obľúbenej súťaže FOTO ROKA a získať finančnú odmenu a možnosť prezentovať svoje práce na Hviezdoslavovom námestí v centre Bratislavy. Celková suma, ktorou Nadácia VÚB podporí víťazov predstavuje 10 000,- EUR. Finalistov a víťazov určí medzinárodná porota.

 

Ide už v poradí o 8. ročník súťaže, v ktorej je aj tentokrát téma fotografií voľná. Môžete si preto fotografovať to, čo máte najradšej a čo najlepšie viete.

Do súťaže sa každoročne hlási vyše 200 autorov a približne tisícka fotografií. Minulý rok uspel Tomáš Halász s dokumentárnou sériou o prezidentských voľbách:

Vyhrať FOTO ROKA je pre mňa pocta, ktorá mi pomohla predstaviť moju tvorbu širšiemu publiku. Som rád, že v dnešnej, pre mladých fotografov tak ťažkej dobe, je tu súťaž, ktorá systematicky podporuje mladé talenty a pomáha im presadiť sa“.

Zloženie odbornej poroty, ktorá bude prihlásené diela hodnotiť, je každý rok iná.
Tentoraz do nej zasadnú:

  • španielska kurátorka, šéfredaktorka časopisu Ojodepez a fotoeditorka Arianna Rinaldo,
  • jeden z top slovenských fotografov pôsobiaci v Paríži Peter Župník,
  • riaditeľka Galerie hlavního města Praha Magdalena Juříková
  • významný dokumentarista oceňovaný doma i v zahraničí, Alan Hyža.

Fotografické série, ktoré porota vyberie do finále súťaže, si tradične pozrie aj verejnosť. Vystavené budú v septembri na výstave pod holým nebom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

foto-roka-2015

Prihlásiť možno sériu pozostávajúcu z najviac piatich fotografií. Do finále vyberie odborná porota 15 najlepších sérií a z nich určí tri víťazné fotografie, ktorých autori si rozdelia finančnú odmenu v hodnote: 1. miesto – 5.000,-EUR / 2. miesto – 3.500,-EUR / 3. miesto – 1.500,-EUR.

Prihlášky do súťaže a súťažné diela je potrebné odoslať poštou do 25. júna 2015.
Prihlášku nájdete na tomto linku.

Viac informácií nájdete na stránke fotoroka.sk.