Samotný názov článku vám povie všetko. Ide o slovenský magazín fotografie a umenia – Slovak Art Magazine / vo veľmi chutnej skratke SAM. V stánku s časopismi nájdete mnohokrát kvalitné diela, o ktorých ste ani netušili, že existujú. Niektoré stoja aj cez 3 eurá. Čo je na tomto SAMovi také výnimočné? Je ZADARMO a online si ho môžete pozrieť hocikedy, keď budete chcieť nájsť novú inšpiráciu.

Som rád, že si chalani našli čas

Niekedy nájsť dobrý, kvalitný a zaujímavý obsah ohľadom fotografie a umenia je celkom zložité. Na internete je veľmi veľa informácií a diel, ale aj neskutočné množstvo balastu, ktoré iba blokuje pozeranie tých kvalitných. Nehovoriac o tom, že natrafiť na zahraničných stránkach, ktoré recenzujú nášho slovenského autora je takmer nemožné.

Preto musím poďakovať chalanom, ktorí sa rozhodli vytvoriť tento magazín.
Sú nimi Juraj Marec a Karol Križan.

Obsah druhého čísla SAM

Ako vznikol SAM?

„Cesta k jeho vzniku bola na počudovanie krátka, ani nie pred tromi mesiacmi  sme sa o tomto projekte rozprávali po prvýkrát. SAM je našim dieťaťom, ktorého ambíciou je prinášať Vám radosť z fotografie a výtvarného umenia. Vzhľadom na to, že SAM tvoríme vo voľnom čase, je jeho periodicita vychádzania orientačne stanovená na raz za štvrť rok. Tento projekt vznikol v našich mysliach presýtených množstvom fotografií (skvelých i zlých), ktoré sa tak ľahko dajú nájsť na tisickach stránok. Našim cieľom je vytvoriť vlastný výber v zmysle toho, čo považujeme za dobré výtvarné umenie. Preto vznikla táto stránka a tento časopis. Veľká VĎAKA patrí všetkým umelcom, ktorí sa rozhodli spolupracovať a dotvárajú magazín do krásy.“

SAM (číslo 2) si môžete stiahnuť v PDF (91 MB) alebo pozrieť online.