Dá sa nápad na fotografiu ukradnúť? Inšpirácia je u umelcoch viac než nutná, ale do akej miery sa akceptuje a kedy je už označovaná za kopírovanie? A ak niekto spraví podobnú fotografiu, ako jeho predchodca, ale spraví ju nanovo a celkom sám, je to tiež kopírovanie?

Módna historička menom Lilah Ramzi porovnáva historické fotografie s tými modernými. Hľadá v nich istú podobu a zdá sa, že nejeden dnešný fotograf sa nechal značne inšpirovať históriou.

trendy-vo-fotografovani-01 trendy-vo-fotografovani-02 trendy-vo-fotografovani-03 trendy-vo-fotografovani-04 trendy-vo-fotografovani-05 trendy-vo-fotografovani-06 trendy-vo-fotografovani-07 trendy-vo-fotografovani-08 trendy-vo-fotografovani-09 trendy-vo-fotografovani-10 trendy-vo-fotografovani-11 trendy-vo-fotografovani-12 trendy-vo-fotografovani-13 trendy-vo-fotografovani-14 trendy-vo-fotografovani-15 trendy-vo-fotografovani-16 trendy-vo-fotografovani-17 trendy-vo-fotografovani-18 trendy-vo-fotografovani-19 trendy-vo-fotografovani-20

Ak vás táto séria zaujala, pozrite si celý jej projekt, ktorý pomenovala „Part Nouveau“ a na nasledujúcom linku si môžete pozrieť aj ďalšie porovnania módnych návrhov a odkukaných fotografií.

::: Part Nouveau :::