Na sociálnych sieťach som avizoval, že bude NikonDay v Carrefoure, tak ste sa snáď boli pozrieť. Hlavným „lákačom“ pre fotografov bol model Nikon D800. Ten som ani nechcel pustiť z ruky. Je to neskutočný fotoaparát plný novej technológie a prepracovanej ergonómie. Všetko sa na ňom robí…akoby samo. Nádherná odozva tlačidiel a zvuk uzávierky, tak to je niečo geniálne. Myslím, že ani D4 sa nechytá.

Nikon D800 v hlavnej úlohe

Tak samozrejme, že zvuk uzávierky nie je podstatná vec, ale detaily robia skutočné profesionálne telo a to Dé 800vka má.

Čítaj: Nikon D800 a D800E voľba pre najnáročnejších

Inteligentný Nikon 1

Vyskúšal som si aj tú často opakovanú reklamu. Som Nikon 1 a fotím skôr ako stlačíte spúšť. Čo až tak celkom pravda nie je, ale naozaj to má niečo do seba. Pracuje to na tom princípe, že keď zaostrujete a držíte spúšť v 1 polohe, tak fotoaparát robí snímky nepretržite, bez toho aby ste o tom vedeli a keď stlačíte úplne spúšť a zhotovíte snímok, tak ešte aj po zosnímaní si nejaké tie fotografie uloží. Nasleduje práca procesoru a ten na základe algoritmu vyberie 5 najlepších fotografií.

Takže ak ste nejaký moment nestihli, alebo odfotili to skôr, mali by ste práve ten moment, ktorý ste netrafili nájsť medzi tými 5-timi fotografiami. Nuž asi začínajú byť múdrejšie tie stroje ako my :]

Objektívy a telá Nikon

No a samozrejme ako vždy, okrem noviniek tam boli aj niektoré objektívy a telá aspoň z každej kategórie. Tak som vyskúšal D4, čo som mal pocit, akoby sa mi dal niekto previezť na Audi A8. A poskúšal som niektoré objektívy, napríklad pevnú svetelnú 80tku. Takže nabudúce choďte pozrieť aj vy.

Čítaj: Nikon Day bol v spolupráci s Ephoto perfektný