Nie je to tak dávno, čo prešlo DIGI TV na vyšší stupeň kódovania – Nagravision3 a už tento problém musí začať riešiť aj UPC Direct. Hackeri totiž prelomili ich kódovací systém Cryptoworks, ktorý používa napríklad aj Skylink a CSlink. Na internete sa objavili „čierne“ karty s názvom Dragon Blue Card, ktoré vám sprístupnia všetky programy vysielané cez UPC Direct. Samozrejme takýto príjem nie je legálny!

Takisto, ako to bolo v prípade DIGI TV aj na strane UPC vznikajú finančné straty. Kódovací systém Cryptoworks sa v poslednom čase dostáva do rúk hackerov. V závere minulého roka sa objavili kľúče, ktoré umožňujú neautorizovaný prístup k ponuke platforiem ORFAustriaSat bez prístupovej karty a riadného predplatného.

Zdá sa vám názov Dragon Blue Card povedomý? Asi pred 10 rokmi sa aj na Slovensku predávali officiálne karty, ktoré vám pustili analógové satelitné programy – volali ich aj modré karty. Všetko vyzeralo byť fajn až kým sa tieto karty nerozšírili. Keď už počet zákazníkov postačoval, jednoducho služba prestala vysielať – karty boli nefunkčné a firmu ste už nedokázali kontaktovať – „zmizla“.

Dragon Blue karta – nemáte k nej žiadnu záruku na dobu trvania jej funkčnosti a tým, že ju vlastníte dokonca porušujete zákon. V hodnote investície tejto karty by ste si možno objednali službu UPC aj na celý rok a čo je dôležitejšie – legálne!