Target - krátky film by Kendy

Target - krátky film by KendyV poslednej dobe mám veľmi rád krátke filmy natáčané na digitálne zrkadlovky. Vyjadrujú sa v nich iné emócie, ako vo filmoch od „veľkých“ režisérov. Väčšinou ich natáčajú mladí študenti a nadšenci filmovej a fotografickej tvorby. Možno v niektorých scénach cítiť ešte neostrieľanú techniku, ale rozhodne každý jeden má svoj štýl.

Nie je to inak ani v prípade tvorcu tohto krátkeho filmu Target, ktorý si hovorí Kendy /navštívte jeho stránku/. Na Vimeo pridal už 10 svojich prác a nasledujúci film je jeho najlepšou tvorbou. Respektíve sa mne páčil najviac.

Chladné filtre, ktoré použil korešpondujú so štýlom BEOYND Black Mesa. Celkový dojem je ale dobrý. Nezaujímavé miesta na scéne vybluroval dosť značne, čo je miestami neprirodzené, ale zato to má svoju atmosféru práve preto. Ak si všimnete nové holywoodské filmy sa uberajú týmto smerom – roztrasené akčné zábery, rozmazané a prepálené miesta + studené filtre s hudbou, ktorá sa hodí na dotvorenie celkového pocitu. O tú sa postaral Vitaliy Zavadskyy.

Fotografie k filmu nájdete na Kendyho účte Flickr: xkendyx’s photostream

TARGET [short film]: