Skylink svojim zákazníkom ponúka službu s názvom „Druhá karta“. Snažia sa tak vyjsť v ústrety divákom, ktorí majú predplatený balík prémiových programov. Môžu tak sledovať tento balík na dvoch samostatných televíziách a platia iba za jeden. Táto druhá karta je poskytovaná ako služba s obmedzenou platnosťou bez potreby vstupnej investície zo strany zákazníka. Po objednaní tejto služby zákazník získa novú kartu Skylink NEXT. Na tejto karte budú zákazníkovi aktivované programy v tom istom rozsahu, aké má aktivované na základnej karte.

Podmienky a pravidlá pre službu NEXT

  • Kartu NEXT je možné používať výhradne v rovnakej domácnosti ako základnú kartu.
  • Ku každej základnej karte je možné získať iba jednu kartu Skylink NEXT.
  • Služba Druhá karta je poskytovaná výhradne k novým kartám Irdeto (Standard HD) alebo Irdeto ICE (Standard a Výmena)
  • Karty Skylink NEXT je typu Irdeto/CryptoWorks ICE – to znamená, že je kompatibilná s dekódermi CryptoWorks aj s novými dekódermi Irdeto.
  • Za službu Druhá karta platí zákazník poplatok vo výške 3,30 EUR mesačne, alebo 36,30 EUR ročne

Službu Druhá karta a teda samotnú kartu Skylink NEXT si môžete objednať na webe Skylink: registracia.skylink.sk po prihlásení, alebo cez kontaktný formulár (písomne alebo telefonicky). Do desiatich pracovných dní od objednania obdrží zákazník dobierkovú zásielku s kartou NEXT.

V prípade, že po 12-tich mesiacoch neobnovíte túto službu minimálne na jeden mesiac, automaticky sa karty NEXT deaktivuje vrátane základného balíku služieb GRATIS.

Celkovo je však podľa mňa tento spôsob prijímania platených programov v domácnosti výhodný. Nemusíte za službu platiť dvojnásobok a sledovať môžete dve nezávislé televízie. Častokrát sa stáva, že manželka chce romatický seriál na Dome a chlapi pozerať Nova Šport.