Krásni, mladí a opálení. Takto sme poznali plavčíkov a plavčíčky zo seriálu Pobrežná hliadka (Baywatch), odohrávajúcom sa v slnečnej Kalifornii. Tento už kultový seriál sledoval radosti i starosti hlavných hrdinov, pobehujúcich po plážach v červených plavkách. V rokoch 1989-1999 si získal cez 1 miliardu divákov, čím v tej dobe s obrovským náskokom zakotvil v Guinnessovej knihe rekordov ako najsledovanejší na svete. Od čias najväčšej slávy jednotlivých protagonistov sa však rokmi mnoho zmenilo.

Azda najviac sa však do pamäti vryla sexbomba Pamela Anderson. Tá sa po skončení vysielania Baywatchu stala ešte slávnejšou, keď sa na svetlo sveta dostalo jej intímne video s niekdajším manželom Tommym Leem. Okrem toho podstúpila hneď množstvo plastických operácii, zdobila titulku časopisu Playoboy, pochodila svetové móla a stala sa zarytou ochrankyňou zvierat.

Niekdajší šéf plavčíkov Mitch Buchannon, ktorého stvárňoval David Hasselhoff, skončil hneď niekoľkokrát na pohotovosti kvôli alkoholu a problémy mu robí dodnes.

Traci Bingham sa od pôsobenia v seriáli (1996-99) nedokázala výraznejšie presadiť na striebornom plátne. Získala len niekoľko malých rolí, ponúk na účinkovanie v reality šou. Blondínka Gina Lee Nolin je dnes predovšetkým vzornou matkou troch detí.

Nicole Eggert mala ešte pred rokom značné problémy s nadváhou, ale už sa jej podarilo zhodiť prebytočné kilá. V súčasnosti účinkuje v reality šou Celebrity Fit Club a vzorne sa stará o svoje telo. Alexandra Paul je súťažiacou v televíznej šou Ironman, angažuje sa v politike a predovšetkým v ekológii. Ako jediná z pobrežných krások nemala silikónové implantáty.

Angelina Bridges sa takisto dlhšiu dobu udržala na obrazovkách televízií a dnes je speváčkou skupiny Strawberry Blonde. A napríklad taký Joe Solano krátko po vyprchaní skončil v base, pretože ho obvinili z krádeže…

Baywatch sledovalo 1,1 milardy ľudí na celom svete!

zdroj: aktuality.sk, aceshowbiz.com, foto: profimedia.cz, video: youtube.com