take-this-lilipop

Ako spraviť dobré video lepším? Pred rokom to ukázal Jason Zada a jeho Take this lollipop. Krátke video vydesilo mnoho ľudí. No hope left kráča hrdo v jeho šľapajách… Poďte sa báť :)

Všetci poznáme reklamy, upútavky na filmy, knihy, hry alebo čokoľvek. Často sú vtipné, lebo humor dokáže človeka zaujať, často sú kruto realistické, aby bili do očí ako kampaň Nemyslíš, zaplatíš v ČR. Ale v súčastnosti sa do popredia dostávajú Interactive trailers, čiže interaktívne upútavky a práve to ma prinútilo napísať menší článok :)

Pamätáte sa na interaktívne video Take this lollipop? Šírilo sa Facebookom pred nejakou dobou. Ak neviete, nájdete ho tu. Objaví sa vám lízanka a za ňou nápis varujúci pred kliknutím na ňu. A nutne vás musím upozorniť aj ja, jedná sa o hororové interaktívne video, ktoré používa fotky a dáta z FB pre maximálnu autenticitu. Preto neodporúčam pozerať toto video večer a obzvlášť nie slabším povahám :D

take-this-lilipop

Video ale zožalo veľký úspech a sypali sa chvály z každej strany. Teraz, rok po Take this lollipop, sa objavilo niečo veľmi podobné. Video nazvané No hope left, a úprimne povedané ostal som zaskočený že sa jedná o reklamnú kampaň hry Resident Evil 6. Ako prirodzene zvedavá osoba som si video okamžite spustil, samozrejme aj toto video je naviazané na FB, takže si požičia niektoré vaše fotky. No to prežijete. Video je krátke, no skvele natočené, s dvoma či troma interakciami, a je skvelo detailné – ukazuje zombie apokalypsu. Viac neprezradím, prajem príjemný zážitok.

Pozrieť NO HOPE LEFT

no-hope-left-title