Markíza HD už prešla prvotným testom a zatiaľ sa jej darí bez problémov. Užívatelia Skylinku si tak môžu vychutnať svoje obľúbené seriály a filmy vo vysokom rozlíšení Full HD. Je zaradená do balíku GRATIS (t.j. mesačne neplatíte) a sledovať ju môžete pomocou kariet typu Irdeto/ICE.

Najväčší poskytovateľ satelitnej televízie v Českej a Slovenskej republike konečne (od 1.10.2011) pridal do svojej programovej ponuky vysielanie slovenskej komerčnej televízie Markíza v HD rozlíšení. Ako užívatelia Skylinku vedia, o HD programy nie je núdza. Ale doteraz to boli dabované dokumentárne, či filmové programy ako Travel Channel HD, Discovery HD, Filmbox HD a iné…

Upútavky na Markíze, že sobotňajší program sa vysiela v HD, nám boli k ničomu, keďže dátový tok 1080i sme prijímať nemohli. To sa teraz zmenilo a po naladení nasledujúcich parametrov môžete okamžite Markízu sledovať. Samozrejme ak máte prijímač HD kategórie a rovnako aj televízor.

Technické parametre pre naladenie programu Markíza HD:

názov predvoľby: Markiza HD (pôv. NOVY HD)
satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12 109 MHz
polarizácia: horizontálna
prenosová rýchlosť: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK
pilot: ON
kódovanie: Irdeto

TIP: Príjem programu Markíza HD je možný iba prostredníctvom HD prijímača. Bezproblémové dekódovanie je možné garantovať iba v prijímačoch testovaných Skylinkom. Tieto prijímače sú označené ako Skylink READY. Odporúčané prijímače nájdete tu – www.vs-elektro.sk/hd_prijimace

Nie ste používateľom Skylinku a chcete Markízu sledovať tiež? Na hd.markiza.sk nájdete všetkých poskytovateľov, cez ktorých televízia vysiela vo vysokom rozlíšení.