DokuCS na Skylinku
DokuCS na Skylinku

Česko-slovenská satelitná platforma Skylink oznamila rozšírenie programovej ponuky o program DokuCS.Dňa 15. 1. 2010 bol do programovej ponuky Skylinku zaradený program DokuCS.
DokuCS je prvý televízny program zameraný na českú a slovenskú dokumentárnu tvorbu. Prináša krátke i celovečerné dokumenty od najstarších archívnych snímok po diela najmladší české a slovenské filmové generácie vrátane filmov ocenených na svetových festivaloch a prehliadkach. Na programe DokuCS nájde divák tiež reštaurované archívne dokumenty, ktoré doteraz nebolo možné vidieť na televíznej obrazovke.

Ako prijímať DokuCS
Program DokuCS bude ako vôbec prvý program v štandardnom rozlíšení obrazu (SD) vysielaný na platforme Skylink v kompresnom formáte MPEG-4. Pre jeho sledovanie bude potreba satelitný prijímač, ktorý dokáže tento kompresný formát spracovať (všetky bežné satelitné prijímače HDTV).
Od začiatku vysielania bude program DokuCS poskytovaný ako bezplatný bonus všetkým predplatiteľom cenovo zvýhodneného balíku MULTI HD, ktorý obsahuje 20 programov v štandardnom a 6 programov vo vysokom rozlíšení obrazu.
Technické parametre pre naladenie programu DokuCS:

Satelit:Frekvencia:

Polarizácia:

Štandard:

SR:

FEC:

Astra 23,5°E12 109 MHz

Horizontál

DVB-S2/QPSK

27 500

9/10

info: vs-elektro.sk, zdroj: skylink.sk