Prečo som dal tomuto autu v názve ženský rod? Pretože nádherným dizajnom, krivkami a eleganciou očarí ako dokonalá žena. Áno takých áut je už mnoho a každému sa páči niečo iné, ale ktorá mašina sa môže pochváliť titulom najrýchlejšia kráska na svete? Pozor stále však hovorím o autách. Čo to tu píšem, veď každý vie, že najrýchlejšie je predsa Bugatti Veyron SS. No čoskoro to tak byť už nemusí, predstavila sa nám totiž Tuatara.

Dosť zavádzajúceho úvodu, poďme hneď na fakty.

V skutočnosti ešte stále dominuje najrýchlejším autám na svete Bugatti Veyron v edícii Super Sport, ktoré dosiahlo rýchlosť neuveriteľných 431 km/h. Tento model prekonal dovtedajšie rekordy od symbolov motoršportu ako je napríklad McLaren F1 (386km/h), Koennigsegg CC (388 km/h), Veyron (408 km/h) alebo Ultimate Aero TT (412 km/h).

Kto bol natoľko odvážny a drzý, aby sa mohol postaviť týmto menám?

Projektanti a vývojári spoza veľkej mláky tajne pracovali na modeli Shelby Super Car Tuatara.

Pôvabné krivky karosérie navrhom dizajnér Jason Castriota. O motor sa postarali určite ďalší odborníci, ktorí pod kapotu natlačili brutálny výkon 7 litrového osemválca, ako inak s označením bi-turbo. Výkon 1350 koní je zapísaných v rodnom liste tohto dravca hrubým a výrazným písmom.

Maximálna rýchlosť sa odhaduje na 450 km/h, čo by s prehľadom malo zhodiť z trónu Veyron Super Sport.

Video: SSC Introduces the Tuatara