Nové logo
Nové logo

Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën spustila tento týždeň imidžovú kampaň. Minulý rok sme videli zmenu dizajnu u značky Citroën a teraz to pripadá na Peugeot. Minulý piatok v Paríži predstavili nové logo a filozofiu značky!

Všetko to pripadá na 200. výročie značky Peugeot. Cieľom je zlepšenie vnímania značky. Automobilka zmodernizovala logo. Lev má čistejšie a modernejšie črty, pôsobí viac trojrozmerne, z loga zmizne modrý štvorec. Zmenu zaznamenal aj tvar písma a modrá farba je tmavšia.

V hlavnom televíznom spote Peugeot ukazuje postupnú zmenu od kávového mlynčeka (ktorú Peugeot skutočne vyrábal) cez bicykel až po koncepčný model BB1. Prvé auto, ktoré bude stotožňovať nový dizajn, bude športové coupé RCZ. Na trh sa má dostať na jar. Tento rok sa má okrem neho objaviť ešte jeden nový model, ktorý bude mať na prednej maske už nové logo.

Kampaň bude prebiehať na Slovensku od 15. januára až do 20. marca. Spomínaný spot nebude mať klasických tridsať sekúnd, ale až 1 minútu.Úprava vzhľadu čaká aj predajne Peugeot. Postupná zmena bude trvať do roku 2012, aby dílerom nevznikli naraz príliš veľké finančné nároky.