Závody cestovných áut sú už desiatky rokov veľmi obľúbené. Najznámejšie je pravdepodobne WTCC, ale niektorými akciami a pútavými kontaktnými pretekmi sa mu takmer vyrovná aj Britské závodné podujatie BTCC. Na pohľad to amatérsky divák ani nespozná, pretože v oboch nájde identické autá. Po dlhom prehrabovaní na youtube, som našiel najlepšie video zo závodu v Knockhill. Vychutnajte si 5 minút nepretržitej akcie.

Extra zábery z onboard kamery nájdete hneď v prvej minúte konkrétne v 20tej sekunde, keď sa Honda Civic neuveriteľne zakusáva do zákrut a na hranici straty priľnavosti jazdí na dvoch kolesách.

V 20. kole na rovinke bude vytlačený F. Giovanardi na trávu, ale bezpečne sa vráti do pretekov.

2:10 – Honda Civic po spomínanej jazde na dvoch kolesách stratí rýchlosť a Vectra ju zozadu postrčí, čím takmer jej jazdec prišiel o pozíciu. Všetko ale ustáva a ostáva na trati. Dlho to však netrvá, pretože v prvej následujúcej zákrute vytlačí Civicu mimo trať.

3:50 – V 23 kole nám jazdci dokazujú, že ide o kontaktný závod. Po niekoľkých zákrutách jazdy „bok po boku“  Giovanardi vytláča oranžové BMW na štrk.

Niet pochýb, že BTCC je rovnako zaujímavé ako kráľovská katogória WTCC.

VIDEO: BTCC 2008 – Knockhill – Great battle