Monako je zvláštny mini štát. Sem sa utiekajú celebrity, tu sa konajú najlepšie (najdrahšie a najokázalejšie) preteky F1, módne prehliadky a podobne. Ale čo o vašom bohatstve vypovie na verejnosti viac ako vaše auto? Bežná premávka v Monte Carle nepozostáva z áut lacnejších ako 30.000 € (pokiaľ tu aspoň bývate). A teda logicky ak sa tu zbehne dáka nehoda, je jasné, že to nezostane pri pár desiatok eurovej oprave. Jedna takáto nehoda sa stala len niekoľko dní dozadu a už je na svete najdrahšia nehoda. Mladá vodička s jasnými blond vlasmi (blondínam sa ospravedlňujem ale na tento fakt sa jednoducho nedá nepoukázať :D ) sa bola s kamoškami previesť po Monte Carle.

Kameň úrazu bola jej slabá schopnosť riadiť auto. Ono, také trojtonové Bentley Azure nieje pre sviatočných šoférov, tobôž nie šoférky. A tak slečna nezvládla riadenie a „jemne“ tresla do Mercedesu S AMG (cca 60.000 €)… Avšak namiesto klasických bŕzd si slečna vybrala iný brzdný cieľ – Ferrari F430 (cca 120.000 €), ktorému prelisovala predný nárazník. Aby toho nebolo málo, dvaja iní šoféri už nemohli na fakt že sa im pred nosmi zrazili tri vozy zareagovať, a tak sa do nehody započítal aj Aston Martin Rapide (140.000 €) a Porsche 911 (cca 60.000 €). Auto samotnej nešťastnej francúzskej blondínky Bentley Azure má cenovku 210.000 €.

Všetko sa odohralo v malej rýchlosti takže nikomu sa nič nestalo. Ale… Monte Carlo je plné turistov takže tí to videli, zbehli sa okolo a hanba ako hrom :) Keďže autá ostali stáť dosť nešťastne, tak slečny nemohli otvoriť dvere na Bentley a ostali vystavené turistom, foťákom a novinárom. Ak vám niečo nesedí tak máte pravdu. Bentley na fotke je kabriolet, a ako je tak nejak všeobecne známe, z kabrioletu sa dá vystúpiť aj bez použitia dverí :).

Celková škoda sa vyčísľovala rôzne, niekde 800.000 € inde menej, predsa len, ide len o pár plastov. Je to síce suma, z ktorej sa nejednej poisťovni zakrúti hlava, ale výrobcovia týchto áut zvyknú takéto „oderky“ opraviť aj zadarmo. A možno (pravdepodobne) bude opravu cvakať drahý otecko či snúbenec…

autor: FORTYSE7EN; zdroj: shenkitup.com, caradvice.com, execdigital.com, motortrend.com