Myslím, že už ani netreba komentovať projekt Gymkhana od bývalého rally jazdca Kena Blocka. V poradí štvrtý diel je už podľa názvu mega komerčný. Pre diváka to znamená veľa filmových efektov, nové scény, výbuchy a netradičné zábery naozaj ako z filmu. Všetko sa natáčalo v kalifornskom Universal Studios, kde Block jazdí medzi kulisami, ktoré boli postavené pre natáčanie. Komerčné to rozhodne je.

Mne sa najviac páčila Gymkhana 2 – bolo to ešte také klasické športové jazdenie, kde Block ukázal niečo zo svojho umenia. Ostatné diely ma samozrejme tiež veľmi zaujali, no nedostal som to, čo som čakal. Áno sú dlhšie, zaujímavejšie na efekty, ale z hladiska jazdenia je to už stále to isté.

Ak budete pozorne sledovať túto časť, nájdete v nej kulisy z filmu Čeľuste, Vojna svetov, či Milionár z chatrče.

Keďže v spolupráci bol očividne aj Hollywood, kameramani odviedli profesionálny výkon. Natočené je to pekným filmovým trikom a tak je atmosféra umocnená ešte viac. Využili aj jednoduchú GoPro kameru, o ktorej som už napísal aj na tomto blogu v článkoch – S kamerou GoPro sa dá poriadne zabaviť a Lyžiar skočí pred lavínou do rokliny.

Kto bol hlavnou úlohou okrem Blocka? No predsa jeho auto s výkonom 600 koní a 902Nm. Špeciál od Fordu: malá ale zato ľahká a rýchla Fiesta RS WRC.

Nech sa páči vychutnajte si najskôr fotografie:


GYMKHANA FOUR: THE HOLLYWOOD MEGAMERCIAL

zdroj: fotografie – dcshoes.com, internet – video: youtube