Ak sa automobilka Audi rozhodne pre dané vozidlo, mohlo by byť vhodnou konkurenciou pre Aston Martin Rapide, Porsche Panamera či Lamborghini Estoque.

Talentovaný dizajnér a autor konceptu, Daniel Garcia, tvrdí: „Dizajn konceptu bol čiastočne inšpirovaný ohromujúcim architektonickým štýlom majstrovského kúsku- budovy “ La Ciudad de Las Artes y de las Ciences” (Mesto umenia a vedy) .“ Autorom danej stavby je Santiago Calatrava a spomínaná budova sa nachádza práve v Garciovom rodisku – Valencii. Každý, kto bol v Španielsku a videl extrémne futuristické „Mesto umenia a vedy“, presne chápe, odkiaľ Daniel je.

Špecialitkou na vozidle sú napríklad panely karosérie, ktoré ako súčasť elektronického systému dokážu meniť farbu. Stačí len, aby vodič stlačil príslušné tlačidlo. Čelné sklo a strecha tvoria jeden celok. Tieto časti vozidla sú vyrobené z materiálu, ktorý je schopný regenerácie. Hnaciu silu konceptu A9, zabezpečuje hybridná jednotka, ktorá je kombináciou benzínového agregátu a štyroch elektromotorov, umiestnených v nábojoch kolies.

Všetko vyzerá perfektne, ale som zvedavý ako sa bude pozerať dozadu cez tie veľmi úzke spätné zrkadlá. Pravdu povediac som však hotový už len pri pohľade na tie perfektné nízko profilové kolesá s gumami dunlop. Neviem však, či je to na naše slovenské cesty :D

zdroj: aktuality.sk foto: caradvice.com.au