Nainštalujte si už teraz Windows 8 Consumer Preview

Pamätáte si na príchod Windowsu Vista alebo 7-mičky? Všetci nedočkavo čakali čo to bude a tí najodvážnejší už inštalovali beta verzie. Tá je teraz dostupná aj z novej rady Windowsu a to už v poradí 8. Ide o verziu Release Candidate avšak je to plne funčkná beta verzia, takže môžete veselo skúšať čo vás napadne.

Neskutočné kroky robí smerom dopredu všetka technika a tak sa nemôže zastaviť ani vývoj operačného systému. Kedysi sme na Windowsoch 98 a XP pracovali roky rokúce. Teraz tu ide jeden za druhým. Ešte sa nespamätajú naši pomalší spoluobčania z novej verzie už tu je ďalšia a ďalšia. Nuž ale trh si to žiada, tak dostávame, to čo chceme. Windows 8 má byť rovnako ako bol kedysi XP prelomový.

Rozhranie Metro pripomína Windows Phone 7

Keďže aj monitory podliehajú dotykovému šialenstvu, tak je v celku krásne osmička prispôsobená na dotykové rozhranie. Stará sa o to hlavne vzhľad Metro. Pribudlo dokonca aj nakupovania v obchode ako sme zvyknutí na marketoch pre smartfóny a volá sa Windows Store. Napokon vyskúšajte a overte, či je to skutočne prelomové a niečo lepšie.

Minimálne požiadavky

  • Processor: 1 GHz
  • pamäť RAM: 1 GB (32-bit), 2 GB (64-bit)
  • Grafika: Microsoft DirectX 9
  • HDD: 16 GB (32-bit), 20 GB (64-bit)

Vyskúšajte Windows 8!

  • Jpozef

    Win 8 je klinec do rakvy microsoftu mali chybný predpoklad že sa rozšíri windows phone s metro na telefonoch a potom budu chcieť ľudia pre skvelú kompaktibilitu win 8 aj na tabletoch a nothebookoch ale ako si si nevšimli že telefóny s ich šialenymi dlaždicami sa nepredavávaju majú snať niečo okolo 5% a aj to len vďaka neuspešnej masívnej kampani nokie, win 8 sa určite objavy predinštalovaný na rozných formátoch ale ludia prídu rýchlo na to ako ho preištalovat a spraviť ho kompaktibilným s androidom či iným systémom. Win 8 nie je v hodný pre nothebook nepotrebujem v ňom dotykovú obrazovku a tablet s win 8 je ako za trest teda v porovnaní s ipadom ci niektorym s androidom
    v lepšom prípade microsoft príde veľmi rýchlo s win 9 a to mu može zachrániť život ale pochybujem o tom že by ešte niekedy v budúcnosti microsoft dosahoval také pozície ako dnes. Spravujem dosť počitacov a jedno viem ani jeden neprejde na win 8 ani náhodou! je pravda že inštalacia a kompaktibilita ovľadačov je snať prvý krát v historií dobra ale to na použivanie nestači! Všimol som si že uživatelom telefónu s win phone sa páči metro o niečo viac než iným spotrebiteľom ale pre nich moja rada znie kúpte si normalný telefón na ktorom možete mat pozadie aké chcete a nie nejaké dlaždice ktoré vám na prvý pohľad zmenšia možnosti displeja o XX% a to o funkcionalite v porovnaní s konkurenciou ani nehovorím. PS – nejde si nevšimnuť to nove logo v podobe chorej či skapínajucej rybičky myslím ze dokonale vystihuje win8 je to choré a skoro mrtvé