Android aplikácia: Konečne je tu Instagram pre Android

Pre niekoho každodenná aplikácie, pre iných kazenie mobilných fotografií. Ako to teda je? Prečo sme sa na Instagram pre android tak neskutočne tešili? Možno preto, lebo iOS užívateľov je už viac ako 27 miliónov a to by malo hovoriť o tom, že je to naozaj skvelá appka do telefónu. Avšak po nainštalovaní som ja (androiďák) ostal trochu nemilo prekvapený. Prečo? Čítajte ďalej…

Instagram for Android

Instagram je aplikácia, ktorá vám pomôže zdielať svoj svet a okolité situácie rýchlo a bezplatne na sociálne siete. Je prepojená na facebook, twitter, tumblr, foursquare a čoskoro aj na flickr. Znie to zatiaľ všetko super. Tak, čo dokáže s fotografiami robiť, ak je taký úžasný?

Ukážka: Registrácia / Populárne fotografie / Profil

Hlavné funkcie tejto aplikáciu sú notorický známe v tomto žánri:

 • Zosnímanie scény
 • Následná editácia fotografie
 • Zdieľanie na sociálnych sieťach
 • Vlastná komunita používateľov Instagramu

Už je to takmer taká sociálna sieť pre mobilných fotografov. Každý, kto má Android 2.2 a vyšší si ju môže vyskúšať zadarmo. Stiahnuť si ju môžete nižšie cez tlačítko na download z Obchodu Play (bývalý android market).

Výrez fotografie má pomer strán štvorca (sem tam to naserie)

Aby som tu nepísal len základne info, hneď ako vyšla som ju testoval na niekoľkých fotografiách. Prvotná eufória, že „hurá mám konečne Instagram“ opadla hneď pri prvej fotke. Kde sú tie možnosti editácie fotky? Zopár filtrov a rámikov „neuspokojí“ ani bežného používateľa, nie to ešte človeka, ktorý chce z appky dostať kvalitné fotografie.

Instagram umožňuje jednoduché publikovanie fotografií aj na FB

Možno je to len taký blok z prvotného znechutenia, ale naozaj som čakal viac. Ďalej sa mi nepáči ani fakt, že je možné odfotografovať iba štvorcovú fotografiu. Takže ak niečo nasnímate, čo sa deje iba raz a nie je to statické, môže sa stať, že sa vám to do výrezu nezmestí a prídete tak o dobrú kompozíciu.

Rovnako pekne sa zobrazí celá fotografia aj na Twitteri

Nech už je to akokoľvek, je to zaujímavá aplikácia hlavne preto,že je za ňou silná komunita ľudí/používateľov. Tak neváhajte a aspoň ju vyskúšajte. Vám možno sadne viac. Mňa to len utvrdilo, že „jablčkári“ sú trochu iného gusta ako android používatelia.

Odporúčanie: Ak nebudete spokojný s Instagramom, vyskúšajte Pixlr-o-matic alebo si prečítajte článok, kde som vybral zopár najzaujímavejších foto aplikácií pre inteligentné telefóny – TIP: Mobilné aplikácie pre fotografov

Tweety okolo instagramu

Zopár tweetov z môjho follow listu, ktoré majú čo povedať.

 

 

 

 • Tak ako si napísal,  má za sebou veľkú komunitu tak si každý povie prečo by som sa nepridal. V porovnaní s Pixlr-o-matic mizerina..

 • Tiež som čakal od toho niečo absolútne iné :) Čakal som standalone appku s „dobrým“ foťákom, ale fakt, že v podstate bez internetu s týmto ani nestlačíš spúšť, čo je viac menej na dve veci.

  Ďalšia nevýhoda aspoň čo sa týka mňa je to, že nefotíš priamo do štvorca, ale fotíš klasickým foťákom, ktorý následne corpuješ.

  A čerešničkou na torte pre mňa ostal fakt, že fotku, ktorú odfotíš si nemáš ako uložiť do telefónu :) .. That’s so apple! :D ..

  Na záver už len vďaka za odkázanie na pixlr-o-matic, ten som nikdy neskúšal a teraz vidím, že je to celkom win :))

 • Minule som čítal knihu Restart, a tu je uplný príklad toho čo sa písalo na stránách: Dělejte méně než konkurence a Nakreslete do písku dělíci čáru (Niektorý ľudia váš produkt budú milovať iný zas zatracovať). Proste ide o to spraviť program alebo hocičo iné jednoduchým. Napríklad predajna bagiet Vinnie’s Sub Shop zatvára akonáhle sa jej minú bagety aj keď by ich ešte mohli dokúpiť počas dna. Ďalším príkladom môže byť kamkordér Flip ktorý sa líši od ostatných veľmi obmedzenými možnosťami (žiadna možnosť fotografovať, nie je podpora pamäťových kariet, žiadne nastavenia, žiadne prisvetlenie, žiadne hľadáčik, konektor pre slúchadlá, kryt objektívu, optický zoom.