Android aplikácia: 1Weather zobrazí °C v notifikačnej lište

Hneď z názvu viete, že budete vidieť aktuálnu teplotu priamo v notifikačnej lište. Čo ma veľmi milo prekvapilo. Ide o úplne jednoduchú (ba priam pre niekoho zbytočnú) funkciu, ale nemusíte nič otvárať a pri každej práci viete, aká je vonku teplota. Praktické, čo poviete? Okrem toho je 1Weather skvelá aplikácia na počasie. Opäť dominuje minimalistický dizajn, žiadne náročné efekty ako počasie od HTC, no aj napriek tomu pôsobí veľmi prepracovane.

Today

Na tejto obrazovke sa vám zobrazuje aktuálna teplota, animovaná ikonka stavu oblohy (oblak, slnko, hmla…), samozrejme teplota aktuálna a predpokladaná najvyššia a najnižšia teplota. Ďalej si tu môžete predvoliť 3 zo 6-tich ukazovateľov ako napríklad rýchlosť vetra, vlhkosť vzduchu, tlak, UV index žiarenia a ďalšie.

Pozadie máte na výber, upravíte si tak appku podľa svojho gusta

7-Day Forecast

Predpoveď na vaše vybrané mesto pre dobu až 7 dní. Informácie ukazujú Animovanú ikonku a teplotu. Po kliknutí na daný deň, sa zobrazia ďalšie údaju ako pri zobrazení Today.

Severe Weather

Prípadné výstrahy pre vybranú lokalitu. Ak u vás nehrozí práve víchrica, alebo prudké snehové fujavice, tak sa zobrazí palec hore.

Precipitation

Pravdepodobnosť zrážok na celý týždeň.

Radar

Ten je dostupný iba v USA.

Sun & Moon

Logické a pre fotografov výhodné vedieť, kedy vychádza a zapadá slnko. Pre fajnšmerkov, čo fotia mesiac sa hodí aj fáza mesiaca.

Animácie sú jednofarebné a tak jednoduché, že to je až pekné

Tweets & Pictures

V posledných dvoch obrazovkách nájdete tweety pre vaše mesto a v obrázkoch nájdete naozaj pekné fotografie prírody a hlavne počasia. Západy slnka, kvety v daždi, dramatické oblohy a podobne.

1Weather – ver 1.4 / veľkosť 3 MB / Android 2.1+
  • ignac

    Ty si žilinčan ?

  • Dík za tip, používal som Animated Weather Forecast, ale bral dost RAMky, pozerám že aj táto app berie 25 MB. No skúsim vyzerá to dobre a oranžová notifikácia sa hodí k avast ikone a pozadiu.. :) Autorom tejto aplikácie je OneLouder – taktiež spravili známy TweetCaster

    • Mne sa najviac páči maličký okrúhly widget na plochu :) Je fakt malý 2×2 a zmestí sa tam všetko :) Skúšal si? Zabudol som ho dať to screenu v článku

      • Pozrieť či to nemá widget som zabudol, graficky je to skvelo srpacované :) Tak ako si písal minimalistický dizajn, má proste svoje farby sivá, modrá. Zobrazuje aj rýchlosť vetra, vlhkosť, šancu na zrážky. Uvidím ako sa bude správať mobil, pretože som dával reinštal Androidu a už tam nedávam ani môj obľúbený Go Launcher EX aby sa zas nesekal :/

  • pouzivam android weather , je bez reklamy, ma tiez dobre funkcie a skinovatelnost, tiez dava teplotu do status baru a ako bonus v pripade hroziacich burok a pod. ti da este zvukovu notify a tiez zapise info do listy. a nezerie ani vela.