Už sa nikdy nebuchnete

Za rohom čaká prekvapenie

Čo to tí blázni vymýšľajú… Neviem, či je to až tak dôležité, ale bolo by to možno praktické. Už sa mi parkrát stalo, že som vybehol z poza rohu, ponáhľajúc sa do školy a takmer som sa narazil s niekým, kto „frčal“ druhým smerom oproti mne. Raz som dokonca zostrelil babku na bicykli, našťastie sa nič vážne nestalo. Nie je to veru príjemné, stretnúť niekoho agresivného alebo opitého a ešte sa s nim dostať do fyzického kontaktu.

Poďme ale k veci… Designer: Sanghoon Lee predstavil technológiu, ktorá by pomohla predísť takýmto situáciám.

Ide o senzor na rohu budovy, či steny, ktorý bude označovať na druhej strane, že sa tam nachádza idúca osoba v protismere. Tak isto to funguje aj v opačnom smere, takže ak idú obaja chodci popri stene a stretnú sa presne na rohu, kde môže dôjsť k nepríjemnému zraneniu, oznámi vám to svetelná signalizácia :)

Mnohí ľudia to kritizujú, pretože veria, že sa môžete na rohu zraziť s osudovou láskou ! Viete si to predstaviť, scéna ako z filmu, spomalené efekty, šum lístia, rozhádzané papiere unáša vietor a na konci spoločné zberania popadaných vecí a zaľúbené pohľady – následné pozvanie na kávu či večeru :) a svoju lásku máte na krku ! Ale eee :) Murphino zákon by vám ukázal…. dámy, zrazíte sa s chlpatým šoférom nákladiaku a páni ??? ani nejdem písať s kým by sme sa zrazili my :)

No nemusíte sa obávať, ešte dlhé roky sa môžete zrážať a hľadať takto svoju lásku, pretože kým sa táto praktická myšlienka uchytí… naše deti budú mať svoje deti :) a či vôbec to bude, je to otázne, pretože kto by si kazil architektonicky dokonalú stavbu alebo dom, či podnik a firmu nejakým červeným výstražným svetlom ?!

foto: yankodesign.com