Rytmus prebral podmaz od Jurinovej

Rytmus do jeho nového klipu „JEBE“ okopíroval melódiu z pesničky „Po Poltóne“ od Petry Jurinovej. Sympatizanti tohto kontroverzného rozprávača si ho zastávajú a tvrdia, že je to úplne niečo iné. Odporcovia naopak diskutujú, že okopíroval chytľavú melódiu a pridal do nej iba nezmyselný text.

Ja aj keď Rytmusa neobľubujem, skúsim podať tento článok objektívne. Keď si na konci článku vypočujete obe hudobné videá určite mi dáte za pravdu, že melódia piesní je podobná až miestami rovnaká. Niet divu, keďže obe idú po poltónoch. Takáto sekaná hudba je skutočne veľmi chytľavá a ľahko zapamätateľná. To robí z pesničky rýchlo sa širiaci hit. Aj keď o pesničke P. Jurinovej sa to asi povedať nedá.

Zdá sa, že text „Jebe, Jebe,…“ je pre dnešnú generáciu oveľa zrozumiteľnejší a štýlový. Nehovoriac ešte v podaní dobrého hudobného prevedenia aké je v Rytmusovom klipe. Hudba v pesničke „JEBE“ sa mi veľmi páči. Do auta a mobilu na cestovanie ako strvorené, dokonca sa na to dá aj dobre tancovať. Ale text mi príde dosť plytký, ako väčšina textov od Patrika Vrbovského.

Diskusia pod obidvoma klipmi na youtube je rozhodne zaujímavá. Ale ak sa nevyznáte v spleti nadávok, tvrdých vulgarizmov a urážiek medzi dvomi skupinami, tak to ani nečítajte – nemajú žiadny hodnotný obsah.

rytmus – JEBE (OFFICIAL CLIP)

Petra Jurinová – Po Poltóne

Anketa:

Páči sa vám Rytmus ako "spevák" ?

Ukáž výsledok

Loading ... Loading ...
  • dedo

    Veď neurobil nič horšie ako je to u jeho sukmeňovcov zvykom,prečo by sa namáhal keď nejaký gažo to spravi miesto neho on tam priloži iba oplzlé slová a hit je na svete.

  • Majo

    no ja som na Rytmusa vzdy nadaval, ale vdaka tejto pesnicke si myslim, ze je pan a aj som ho pochopil a myslim, ze mu dobre j.be, ale v takom dobrom zmysle :D no ci ho znasam alebo nemusim, ked som vypocul obe veci, tak velmi podobne sa mi to nezda .. mozno chvilkami sa tam nieco zapodoba, ale ze by to bolo nieco podobne az miestami rovnake by som nepovedal. mne sa to javi uplne odlisne .. moj nazor