Nový design má aj Youtube, aktivujte si ho!

Nestíham sa obhliadať za tým, ako Google mení výzor svojich služieb. Na rad sa dostal aj svetoznámy video portál YouTube. Čo je nové a čo sa im podarilo, vám skúsim popísať bližšie v tomto článku. Nie vždy je však zmena k lepšiemu. Uvidíme, ako ďaleko sa dostane youtube do priazne návštevníkov.

Prvé, čo mi padlo do očí bolo samozrejme video zarovnané na stred. Ale nebola to prvá vec, ktorá ma potešila. Biele svetlé pozadie vystriedalo jemne sivé s drobným zrnom, čo hlavne v nočných hodinách, pri slabšom osvetlení pôsobí pre oči oveľa pokojnejšie.

Ďalším (asi najhlavnejším) prvkom nového dizajnu je spomínané video zarovnané na stred. Pánom z Googlu sa akosi páči tento štýl, pretože nedávno aj reklamy v službe Adsense zmenili zarovnanie práve na stred. Nuž možno trošku nezvyk oproti notoricky známemu umiestneniu videa na Youtube, ktoré bolo doteraz vždy vľavo. Nezvyčajne aj názov videa sa nachádza pod videom a nie nad, ako je to na väčšine podobných portálov (ak nie na všetkých…)

Najzaujímavejšou novinkou je výber veľkosti videa vpravo pod ním. Máte na výber 3 veľkosti + štvrtá roztiahne video priamo na šírku vašej obrazovky. Neovplyvní to však načítanie vášho videa, pretože sa nezmení ani jeho rozlíšenie, a tak to môžete meniť počas pozerania.

Poslednou zmenou, ktorú zaregistrujete ako neregistrovaný návštevník je rozloženie podobných videí. Tie sú podstatne väčšie už v bočnom stĺpci vedľa komentárov. Po kliknutí na „navrhované videá“ sa vám zobrazia miniatúry s popisom, autorom aj počtom prehratí v ešte väčších rozmeroch. Niekedy sa mi stalo, že som klikol na peknú somarinu, dúfam, že teraz sa to už bude stávať čoraz menej.

Pre tých registrovaných užívateľov je zmena naozaj markantná aj v osobnej vizitke (tzv. kanál). Ten som mal kompletne prispôsobený s vlastný photoshopovým templatom, no na počudovanie po aktivácii nového dizajnu sa mi úplne stratil. Nastavil sa mi ten defaultný, ktorý je úplne inak rozložený ako ten predchádzajúci. Dúfam, že si naň zvyknem, zatiaľ to ide ťažšie. Pozadie si môžete meniť aj naďalej.

Nové je rozmiestnenie vášho kanála. ktorý si zvolíte spomedzi štyroch verzií.

Jediná vec, ktorá sa mi na novom „youtubku“ nepáči je reklama.  Tá sa vám v prípade niektorých videí vtesná k videu na pravú stranu a video sa tak automaticky vytlačí na opačnú stranu. Je to síce plynulé, ale podľa môjho názoru rušivé. Komentáre a ostatné veci ostali rovnaké. Ak sa zmenili, tak len veľmi minimálne.

Pre aktiváciu nového dizajnu CosmicPanda kliknite tu
Samozrejme v prípade, že by sa vám nepáčil, bez problémov si aktivujete starú verziu späť.

TIP na aktiváciu mi poslal @MatusCimerman

  • ja iba dodam ze cosmicpanda funguje uz mesiac az dva.

    • jj aj Gmail je dlhšie a písal som o ňom iba včera. Nestíham a akosi sa to ku mne dostáva pomaly. No mne keby neposlal link Matus Cimerman, ani by som o tom nevedel. Teda YouTube mi vôbec neponúkol, že či chcem prejsť na CosmicPandu

  • Mrkoubak

    neznasam tento hnusny sporsty dizajn je to na hovno neprehladne hnusne na nic skarede na starom som si mohol navolite vsetko tuto nic je tam len seda blba tabulka kde je len to co mi youtube dá jasné mozem si to upravovat ale stary vzhlad bol omnoho lepsi!!!!

  • Deminko

    dajte mi link ako by som si to mohol tam dat ? tú cosmicpandu?