Nebezpečné stránky, neregistrujte sa!

POZOR!!!!!
POZOR!!!!!

Na internete je veľmi veľa nežiadúcich stránok. Ale posledným trendom sú spoplatnené registrácie. Na stránky v zozname v žiadnom prípade neklikajte a ani sa neregistrujte. Kauza spoplatnených stránok je už známa aj v médiach, ale pre istotu v tomto článku uvediem zoznam takých stránok, aby vás nenachytali ako mňa a ďalších 1600 ľudí zo SR a ČR. Týchto stránok stále pribúda, takže dávajte pozor, kde chodíte a prvé čo si prečítajte je VOP, t.j Všeobecné obchodné podmienky– a čítajte ich až do úplného konca,aby ste nenaleteli….
http://download-portal.sk/ ,
http://download-portal.cz/ ,
http://downloads-server.sk/
http://basne-portal.sk/
http://basnici.sk/
http://online-mapy.sk/
http://openoffice-24.sk/
http://videolan.sk/
http://vlc.sk/
http://adventny-kalendar.sk/
http://sudoku-portal.sk/
Prečítal som si práve podmienky na http://basnici.sk . Veľmi nevýhodné pre užívateľa. V skratke asi takto. Vyplnením formulára sa automaticky uzatvára zmluva na 24 mesiacov. Na adresu v zmluve príde faktúra 120 EUR v dvoch splátkach. Od zmluvy sa ale dá odstúpiť do 14 dní a to iba písomne a pokuta je 5 EUR. Samozrejme, že formulár vypĺňate za účelom, že vám dávajú prístup na web. Odklitknete, že súhlasíte so všeobecnými podmienkami a ešte človek nič nekúpil ani nestiahol a  zrazu máte doma faktúru! Kto už číta 10 strán všeobecných podmienok.

Poučenie:
Na neoverené servery nedávať skutočnú adresu.

  • Zdendo

    No to je ale blbosť!!! Však na súde si s tým ani neškrtnú! A dal by som si im zaplatiť aj ušlú mzdu!!! Pretože zaregistrovať ma môže na tú stránku ktokoľvek, kto vie môj e-mail!!! Takže ja ako osoba by som im jednoducho poslal list, že na danej stránke som sa ani neregistroval, že to mohol byť ktokoľvek, takže nezaplatím ani faktúru ani pokutu!
    Vybavená vec!

    • anonym

      ale tam sa na tom serveri ulozi vasa IP adresa :/ takze nwm ci stym pohnete takto