Dosiahol som prvé miesto na Googly

Ako je možné, že som dosiahol prvé miesto vo vyhľadávaní na Google.sk bez žiadnych poplatkov? Pravdu povediac, ani som netušil, že sa to dá… ale všetko nasvedčuje tomu, že áno. Prvá bola snaha napísať článok, ktorý by pomohol návštevníkom mojej stránky, pretože ľudí nebaví čítať stále nudné texty. Z Youtube.com sťahujem pravidelne veci do telefónu a prečo sa nepodeliť o túto vedomosť aj s inými?

Rozhodol som sa teda napísať postup, ako sa dá stiahnuť video priamo z youtube bez zbytočnej inštalácie programov. Je veľa spôsobov, ktoré na internete nájdete, ja som však zvolil ten, ktorý najviac používam a je podľa mňa jeden z najrýchlejších.

Po relatívne krátkom čase som spozoroval, že číslo zobrazenia článku stále rastie. Preto som prvýkrát skúsil do Googlu napísať frázu: Ako sťahovať z youtube. Na veľké prekvapenie som bol už po pár dňoch na 1 strane. Návštevnosť rástla stále viac a viac…

No a dnes, keď tento článok prekročil hranicu zobrazení 8 000-krát, skúsil som to znova.

Už pri písaní prvých písmen, Google automaticky doplní najhľadanejšie výrazy:

Po kliknutí na túto frázu: ako stahovat z youtube sa mi naskytol naozaj zaujímavý pohľad na výsledky. Môj článok, Google zaradil na prvú pozíciu, čo bolo pre mňa prekvapením a zároveň aj dôvodom na radosť.

Toto všetko nasvedčuje tomu, že ľudia nie sú až takí skazení a nečítajú len grcky.sk (topy.sk),

 • kde koho prešlo auto
 • kto koho napadol
 • ktorá celebrita si vypila
 • ktorej blondíne vyskočila koza, či videlo jej nohavičky
 • či opätovné rozchody ľudí, ktorých ani nepoznám

…ale potrebujú čítať aj články, ktoré im pomôžu pri určitých riešeniach, alebo aspoň sa zorientovať v danej problematike.

Preto verím, že aj ďalšie moje články budú pre vás užitočné a zamerajú sa hlavne na pomoc, rady a postrehy.

 • michal

  Už si až na druhom :D … je mi to ľúto ale aj tak dobrý výkon ! Palec hore

 • A teraz až tretí :) ááá tak radosť dlho netrvala ale našiel som ďalší článok kde som prvý…a tak myslím, že tá prvá strana je naozaj dobré miesto, ja osobne viac ako do 2,3 strán ani nejdem

 • Marek

  Akurát som to pozrel a stále si na prvom mieste, aj keď ako vieme, pre každého dáva google vlastné vyhľadávanie.