Domov Hry Android hra: Drag Racing

Android hra: Drag Racing

0

[singlepic id=1266 float=center]

Nepoznám človeka, ktorý obľubuje závodné hry a nevyskúšal by ešte Drag. U mňa bojuje v prvej trojke najčastejšie hraných závodných štýlov spolu s driftom a pretekmi na okruhoch. Už niekoľko mesiacov som sa nedostal k hraniu, a tak ma veľmi potešila skutočnosť, že na android markete je Drag Racing.  Čakám v reštaurácii, na zastávke alebo ma len tak napadne, že vytiahnem smartfón a zdolám pár súperov. Rýchla, skvelá, jednoduchá a chytľavá hra s grafikou a ovládateľnosťou na slušnej úrovni.

Čo je to drag?

Je to pretek, zvyčajne po rovnej niekoľkometrovej trati (prípadne v uliciach mesta). Jazdí sa s autami, ktoré majú podobný výkon, pretože inak by celá táto “zábava” nemala zmysel. V hre, takisto ako aj v skutočnosti je veľmi dôležitý štart. Nato je potrebný dobrý grip, čo zabezpečia pneumatiky. Odľahčené časti karosérie a podvozku vám zasa znížia váhu, čo vplýva na zrýchlenie a top speed.

[singlepic id=1260 float=center]

Ak po odštartovaní vyletíte ako raketa, neznamená to, že víťazstvo je vaše. Všetko môžete prehrať počas preteku, ak budete zle preraďovať rýchlostné stupne alebo nemáte dobré vyladený motor či prevodovku na rýchlosť. Každým pretekom zarábate peniaze. Začo si môžete upgrade-ovať časti auta a to: motor, turbo, hrušku, nitro, váhu a pneumatiky.

[singlepic id=1263 float=center]

Jednoduchá hra, ale presedíte pri nej hodiny

Štartujete plynovým pedálom (zobrazí sa na na pravej strane obrazovky). Spojka je automatická, takže sa sústredte iba na optimálne otáčky pre najlepší štart. Ten sa na začiatku hry dosiahne okolo 3 až 4 tisíc otáčok. Potom už pedál zmizne a sústredenie zamerajte na sekvenčnú prevodovku pod volantom +, čím zvyšujete prevodové stupne. Mínusko som využil iba raz, keď som omylom klikol na + dvakrát.

[singlepic id=1265 float=center]

Pre perfektné radenie zvýšte stupeň v momente, keď blikne na obrazovke zelený trojuholník. Z praxe však zistíte, že to platí pri stupňoch 3 a vyššie. Pretože na rozbehu pri radení mimo perfektného pola je zrýchlenie oveľa kratšie. Napríklad pri vystihnutí zeleného trojuholníka na každom stupni som spravil 0-100km/h čas 3,52 sekundy. No keď som radil pred červeným polom otáčkomera, dokázal som to s rovnakým motorom z 0-100km/h dostať už za 3,36 sekundy.

Áut je v hre veľké množstvo. Postupne zdolávate levely až dosiahnete takých modelov ako sú napríklad Porsche Carrera GT, Lamborghini Gallardo, Mercedes SLR, Ferrari Enzo, Audi R8, ale aj superšporty ako Maserati MC12, Koenigsegg Agera, Pagani Zonda, Bugatti Veyron SS. Naozaj sa máte na čo tešiť :)

[singlepic id=1264 float=center]

Na tuningovanie áut takisto potrebujete okrem peňazí aj Respect Points. Tie si nazbierate hlavne pri zdolavaní bossov na konci každej úrovne. Ak vás omrzí prechádzať kariérov, zahrajte sa s priateľmi online, no skúšajte to len na Wi-Fi alebo v 3G sieti. Škoda, že sa nedá hrať cez Bluetooth.

[singlepic id=1261 float=center]

Sťahujte hru priamo do telefónu pomocou QR kódu.

[singlepic id=1259 float=center]

Alebo si ju stiahnite cez android market na tomto linku -> Drag Racing

 

Freelance fotograf a príležitostný grafik. Hlavne ale blogger, IT fanatic, nadšenec do internetu a marketingu... nedám dopustiť na skvelé autá a silné motorky :]